فروش فوق العاده دو محصول هایما از امروز

گروه صنعتی ایران خودرو، این دفعه در جهت اجرای طرح های فروش خود به صورت هفتگی، از امروز (سه شنبه ۲۶ دی ماه) طبق روال به مدت سه روز فروش فوق العاده دو محصول هایما S۵ (با گیربکس شش سرعته اتوماتیک) و هایما S۷ پلاس توربوشارژ اتوماتیک را عرضه نموده است.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، در جهت اجرای طرح فروش محصولات گروه صنعتی ایران خودرو به صورت هفتگی در سه شنبه ها، این هفته سی و دومین مرحله از طرح فروش فوق العاده محصولات این شرکت برای محصولات خانواده هایما (هایما S۷ پلاس توبورشارژر اتوماتیک و هایما S۵ توبورشارژر اتوماتیک شش سرعته) با قیمت قطعی و موعد تحویل سه ماهه اجرا می شود.
طرح قبلی (سی و یکمین مرحله از فروش های فوق العاده) با عرضه سه محصول پژو پارس tu۵، دناپلاس توربوشارژر اتوماتیک و دستی هفته پیش (۱۹ بهمن ماه) با مشارکت پنج میلیون و ۸۱ هزار و ۹۲۴ نفر برای ۸۰۰۰ دستگاه خودرو با شانس ۱ به ۶۳۵ برگزار شد.
قرعه کشی طرح مذکور شنبه بعد از آن (۲۳ بهمن ماه) برگزار شد که بر مبنای آن چهار میلیون و ۴۰۲ هزار و ۵۳۳ نفر برای خودرو پژو پارس tu۵ با ظرفیت ۴۰۰۰ دستگاه، ۴۰۵ هزار و ۹۹۵ نفر برای دناپلاس توربو اتوماتیک با ظرفیت ۲۰۰۰ دستگاه و ۲۷۳ هزار و ۳۹۶ نفر برای خودرو دناپلاس توربو شش سرعته فرمان برقی ۲۰۷ با ظرفیت ۲۰۰۰ دستگاه شرکت کرده بودند؛ به ترتیب شانس برنده شدن برای پارس tu۵ یک به ۱۱۰۰، برای دناپلاس توربوشارژر اتوماتیک یک به ۲۰۲ و برای دناپلاس توربوشش سرعته یک به ۱۳۶ بوده است.
در این مرحله از فروش محصولات هایما، متقاضیان می توانند از امروز (سه شنبه/ ۲۶ بهمن ماه) تا آخر روز پنجشنبه/ ۲۸ بهمن ماه) نسبت به ثبت نام اولیه از راه سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir اقدام نمایند. قرعه کشی این مرحله هم طبق روال، شنبه هفته آتی (۳۰ بهمن ماه) در حضور نهادهای نظارتی برگزار می شود.
شایان ذکر است باتوجه به این که دراین مرحله از فروش محصولات هایما، مشتریان نهایی به طریق قرعه کشی مشخص می شوند، محدودیت های فروش همچون اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی، ممنوعیت انتقال امتیاز به شخص ثالث، ممنوعیت ثبت نام برای افراد حقوقی، صحت شماره تماس اعلامی، آدرس، کدپستی و… وجود داشته و اعمال خواهد شد. ضمن این که دیگر مشتریان برای ثبت نام اولیه هیچ وجهی واریز نخواهند کرد.
اما برخلاف آنکه در مرحله قبلی فروش محصولات خانواده هایما، محدودیت هایی همچون نداشتن پلاک فعال انتظامی برای فرد متقاضی، عرضه گواهینامه معتبر و حداقل فاصله ۴۸ ماهه از خرید (ثبت نام یا تحویل خودرو) از شرکتهای ایران خودرو و سایپا، وجود نداشت و تنها شرکت کنندگان در طرح های قبلی فروش بدون قرعه کشی محصولات خانواده هایما، امکان ثبت نام در این طرح را نداشتند اما در این مرحله از فروش این محصولات مجدد محدودیت های مذکور اعمال شده است.
با عنایت به اعمال قانون دریافت مالیات بر ارزش افزوده از خودرو های داخلی، قیمت هایما S۷ توربو شارژ اتوماتیک نسبت به مرحله قبلی فروش آن تغییر قیمت داشته است که به نظر می آید به جهت همین مبحث مالیات بر ارزش افزوده باشد و در این مرحله با قیمت ۶۸۰ میلیون و ۹۹۶ هزار تومان عرضه شده است؛ اما قیمت هایما S۵ توربو (با گیربکس شش سرعته اتوماتیک) با همان قیمت مرحله ی قبلی (۵۹۵ میلیون تومان) عرضه شده است.

شایان ذکر است بدیهی است افرادی که در سال ۱۴۰۰ و در بخشنامه قبلی فروش محصولات خانواده هایما ثبت نام و خودرو دریافت کرده اند، امکان ثبت نام مجدد نخواهند داشت. اما کماکان این امکان برای منتخبان طرح های قبلی ایران خودرو که موفق به واریز وجه نشده اند، وجود دارد که باردیگر بتوانند در این مرحله از فروش ثبت نام کنند.

منبع: