وزارت جهاد كشاورزی اعلام كرد توزیع ۲۰۰ هزار تن برنج خارجی تا شب عید

زیپو کالا: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی از واردات ۱۰۰ هزار تن سیب زمینی و توزیع ۲۰۰هزار تن برنج تایلندی، پاکستانی و هندی تا شب عید در بازار اطلاع داد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا رضازاده در مورد مصوبات قرارگاه امنیت غذایی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد ۱۰۰ هزار تن سیب زمینی از مزارع گواهی شده خارج از کشور با رعایت پروتکلهای قرنطینه ای و تحت نظارت سازمان حفظ نباتات برای مصارف صنعتی، خوراکی و بذری وارد کشور شود.

وی اضافه کرد: همینطور تعیین عوارض صادراتی برای صادرات سیب زمینی در دستور کار کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی قرار گرفت.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه از شنبه هفته آتی سیب زمینی با قیمت ۱۰ هزار تومان در سطح میادین تره بار عرضه می شود، خاطرنشان کرد: مقرر شد سامانه بازارگام توزیع هوشمند سیب زمینی با قیمت ۹۸۰۰ تومان برای تحویل درب منازل را آغاز کند.

رضازاده در ادامه از توزیع ۲۰۰ هزار تن برنج تایلندی، پاکستانی و هندی تا شب عید در بازار اطلاع داد.

به گفته وی، همینطور مقرر شد فروشگاه های زنجیره ای و سازمان میادین تره بار تهران، برنج خارجی با نرخ تنظیم بازار به مصرف کنندگان عرضه کنند.

مشاور وزیر تصریح کرد: با عنایت به عدم کمبود برنج و ذخایر بالای ۳۰۰ هزار تنی برنج ایرانی در مازندران و گیلان، عرضه گسترده برنج ایرانی هم از هفته آینده توسط اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای و اتحادیه استانهای مازندران و گیلان انجام می شود.

وی ضمن اشاره به توزیع هوشمند برنج تایلندی، هندی و پاکستانی به درب منازل، خاطرنشان کرد: این برنج ها با تخفیف ویژه توزیع می شوند.

رضازاده نظارت سازمان تعزیرات حکومتی بر بازار و برخورد جدی با گرانفروشی و احتکار برنج را از دیگر مصوبات این نشست عنوان نمود.

وی در انتها اظهار داشت: واردات برنج از پاکستان هم در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفته است.

منبع: