قرعه کشی ساخت ۸۱۰۰ واحد مسکن ملی در اراک انجام شد

مرکزی قرعه کشی ساخت ۸۱۰۰ واحد مسکونی در چارچوب طرح مسکن ملی در اراک انجام شد.
احمد مرزبان ۱۹ دیماه در جلسه شورای اداری استان مرکزی در مورد فرآیند اجرایی نهضت ملی مسکن اظهار نمود: در طرح اقدام ملی مسکن سهمیه استان ۲۱ هزار و ۲۹۰ واحد بود که ۸۰۹۰ واحد در شهرها و ۱۲ هزار و ۴۰۰ واحد در امیرکبیر و مهاجران ایجاد می شود. مقرر شد که در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر برای ۷۴۹۹ واحد اراضی تأمین و عملیات ساختمانی هم شروع شده است
وی اظهار داشت: در طرح جهش تولید مسکن سهمیه استان مرکزی ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد بود که ۱۹ هزار واحد در شهرهای امیرکبیر و مهاجران هدفگذاری شد و تابحال ۴۵۲ هکتار زمین تأمین شده است.
مرزبان ضمن اشاره به ساخت پروژه سردار شهید قاسم سلیمانی در انتهای خیابان هپکو با ظرفیت ۳۰۴۰ واحد با پیمانکاری جهاد خانه سازی، اظهار داشت: کار در ۲۴ هکتار درحال پیشرفت است و تابحال ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی حاصل شده است، ۶۰۰ واحد توسط بنیاد مسکن در شهرک کوثر در حال انجام می باشد و عملیات اجرایی دو هزار واحد در ساوه شروع شده است.
وی افزود: در شهرستان محلات ۹۳ نفر واریز وجه داشتند، اما به علت کمبود زمین، ۲۲ هکتار زمین به محدوده الحاق شد و برای ۱۴۰۰ نفر دیگر ظرفیت بوجود آمد.
مرزبان بیان نمود: در نیمور ۶۲ نفر واریز وجه داشتند که عملیات اجرایی شروع شده و ۹ هکتار زمین هم برای طرح نهضت ملی در نظر گرفته شده است، ۴۸۰ نفر در دلیجان واریز وجه انجام داده اند و ۱۵ هکتار زمین اختصاص یافته است و ۱۵۰۰ واحد ظرفیت ساخت وجود دارد، در نراق ۲۲ نفر درخواست داشتند که زمین برای متقاضی تأمین و عملیات اجرایی شروع شده است.
وی اظهار نمود: در خمین ۴۲۴ نفر واریز وجه داشته اند و ۴۷ واحد درحال ساخت است و ۱۱ هکتار زمین فراهم شده که مستعد ساخت ۱۴۰۰ واحد است، در کمیجان ۱۰۲ نفر واریز وجه داشتند که زمین تأمین و در شازند ۷۵ نفر واریز وجه کرده اند و عملیات اجرایی هم شروع شده است، در تفرش ۱۵۴ نفر واریز وجه داشته اند و عملیات اجرایی مسکن متقاضیان با تأمین زمین شروع شده است و نخستین خانواده هم ساکن شده اند، همینطور در آشتیان ۴۸۶ نفر حائز شرایط هستند که ۱۵۴ نفر واریز وجه انجام داده اند و عملیات اجرایی در حال انجام می باشد و فراهان ۱۵ نفر واریز وجه داشتند که برای ۱۲ نفر زمین تأمین شده است.
مرزبان با اشاره به اینکه در فرمهین و شازند و مامونیه مشکل تأمین زمین داریم و با رایزنی سازمان ملی زمین و مسکن قرار است که زمین خریداری شود، اظهار داشت: در غرق آباد ۱۶ نفر واریز داشتند که عملیات اجرایی شروع شده است و در مامونیه ۲۴ واحد درحال ساخت است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی افزود: امروز با قرعه کشی ۸۱۰۰ واحد مسکونی در اراک عملا ساخت ۱۸ هزار واحد مسکونی در حال انجام می باشد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، در این نشست قرعه کشی ۸۱۰۰ واحد مسکونی در اراک انجام گرفت.

منبع: