معاون آب و فاضلاب آذربایجان شرقی خبر داد؛ افزایش هدایت پساب به دریاچه ارومیه تا یک ماه آتی

به گزارش زیپو کالا معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی اظهار داشت: میزان هدایت پساب تصفیه شده از تبریز به دریاچه ارومیه با تکمیل تصفیه خانه دوم این شهر بیش از دو و نیم برابر می شود.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، علی عباسی اظهار داشت: تصفیه خانه های تبریز تا یک ماه آتی در مجموع روزانه ۳۳۶ هزار متر مکعب پساب تصفیه شده از فاضلاب تبریز را راهی دریاچه ی ارومیه خواهند کرد.
عباسی اضافه کرد: تصفیه خانه اول اکنون روزانه ۱۲۹ هزار متر مکعب فاضلاب ۶۵۰ هزار نفر جمعیت تبریز را تصفیه می کند و تصفیه خانه دوم نیز با ظرفیت تصفیه روزانه ۲۰۷ هزار متر مکعب از فاضلاب یک میلیون نفر تا یک ماه آتی تکمیل می شود.
وی اظهار داشت: این دو تصفیه خانه سالانه ۱۲۲ میلیون متر مکعب آب مورد نیاز دریاچه ارومیه را با تصفیه فاضلاب خانوارهای تبریزی به این دریاچه هدایت خواهند کرد.
مدول دوم تصفیه خانه تبریز، بزرگ ترین طرح تصفیه خانه ای در دست راه اندازی کشور است که با تکمیل آن، این کلانشهر تا ۲۰ سال آینده مشکل فاضلاب شهری نخواهد داشت.
این تصفیه خانه علاوه بر پوشش یک میلیون نفری جمعیت تبریز، پساب دریافتی را در مراحل مختلف شامل آشغال گیری، دانه گیری، ته نشینی اولیه، هوادهی و ته نشینی ثانویه تصفیه و خروجی نهایی آنرا به دریاچه ارومیه هدایت می کند.

منبع: