گشایش دومین نمایشگاه اختصاصی ایران در سوریه

به گزارش زیپو کالا دومین نمایشگاه تخصصی ایران در سوریه در مرکز بین المللی نمایشگاه های دمشق و با حضور وزیر صمت ایران و وزیر اقتصاد سوریه و شماری از بازرگانان و سرمایه گذاران دو کشور افتتاح شد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از وزارت صمت، دومین نمایشگاه تخصصی ایران در سوریه در مرکز بین المللی نمایشگاه های دمشق و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و وزیر اقتصاد سوریه و شماری از بازرگانان و سرمایه گذاران دو کشور افتتاح شد.
بسیاری از بازرگانان حاضر در نمایشگاه توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در زمینه های اقتصادی را تحسین و آنرا گامی بلند در راه ارتقای همکاریهای اقتصادی دو کشور ارزیابی کردند.
در این نمایشگاه که در مساحت ۴ هزار متر مربع برپاست، ۱۶۴ شرکت از کشورمان توانمندی های خویش را در زمینه های مختلف به نمایش گذاشتند.
سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت کشورمان در اظهاراتی در جمع خبرنگاران ضمن ابراز علاقمندی برای فعال شدن مجدد ظرفیت های اقتصادی و صنعتی سوریه و بازیابی اقتصاد این کشور، برای سرمایه گذاری مشترک در سوریه به منظور تأمین مصارف داخلی و صادرات به کشورهای منطقه اعلام آمادگی کرد.
رییس اتاق بازرگانی سوریه و ایران هم برگزاری این نمایشگاه در شرایط سخت اقتصادی فعلی سوریه را مهم ارزیابی و تصریح کرد که این نمایشگاه در بهبود شرایط اقتصادی سوریه و در مقابله با تحریم های ظالمانه نقش بسزایی دارد و همینطور روابط دو کشور را مستحکم تر می سازد.

منبع: