مقتدایی خبر داد دستور رضایی برای حل مشکل پرداخت پاداش آخر خدمت تعدادی از فرهنگیان

به گزارش زیپو کالا نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دستور معاون اقتصادی رئیس جمهوری به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پیگیری در پرداخت پاداش آخر خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۳۹۹ اطلاع داد.
عباس مقتدایی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: به دنبال نامه اخیرم به آقای رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهوری برای پرداخت آخر خدمت تعدادی از فرهنگیان، ایشان در نامه ای به خاندوزی وزیر اقتصاد و میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور بررسی و جمع بندی این مورد را صادر کرد.
متن نامه مقتدایی نماینده اصفهان به محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهوری به شرح زیر است:
«به پیوست پاسخ وزارت آموزش و پرورش و وزارت امور اقتصادی و دارایی درمورد پرداخت پاداش آخر خدمت تعدادی از فرهنگیان و همینطور دستور رئیس دفتر رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور به رئیس سازمان برنامه و بودجه ارسال می شود.
وزارت آموزش و پرورش اظهار نموده، اعتبار مورد نیاز توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافته و ابلاغ گردیده و پرداخت این مبلغ صرفاً در انتظار تأمین نقدینگی توسط خزانه داری کل کشور است، اما نتیجه پیگیری های اینجانب از خزانه داری کل کشور در خصوص این است که سازمان برنامه و بودجه می بایست اعتبار لازم را جهت تأمین پول و نقدیندگی در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهد تا آن وزارت خانه بتواند اقدام لازم را به عمل آورد.
فرهنگیان کشور که در سال ۱۳۹۹ بازنشسته شده اند هر روز چشم انتظار این مبلغ اند و مدت بسیار زیادی است در انتظار وصول این پاداش هستند و عدم واریز آن مشکلاتی را در برنامه ریزی اقتصادی و معیشتی آنان بوجود آورده است.
این عزیزان اظهار می دارند، چرا فرهنگیان بازنشسته سال ۱۳۹۹ که نزدیک به ۳۰ سال است خدمت کرده اند، حق قانونی آنان پرداخت نمی گردد و باید جهت طلب حق خود روزانه در حال پیگیری از مجلس و دولت باشند و این در حالیست که ارزش پاداش آنان پارسال بیشتر بوده و باتوجه به نرخ تورم و قیمت ارز، حالا آن مبلغ، ارزش سال قبل را ندارد.
سازمان برنامه و بودجه وظیفه قانونی خویش را انجام نداده و حتی بعد از دستور معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهور نیز، همچنان مبلغ مذکور را تأمین نکرده است. در همین راستا خواهشمند است در جهت پیشگیری از تضییع حقوق فرهنگیان، دستور فرمایید بررسی و اقدام لازم به عمل آید و اینجانب را هم از نتیجه اقدامات انجام شده، آگاه نمایند.
از حسن توجه جنابعالی قدردانی می نماید.»