وزیر راه و شهرسازی: دولت بنای سیاسی کاری در ساخت مسکن را ندارد

به گزارش زیپو کالا وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: دولت سیزدهم بنا ندارد راه اندازی مسکن را در کشور سیاسی کرده و یا به حاشیه ببرد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، رستم قاسمی بامداد جمعه در مراسم آغاز عملیات راه اندازی چهار هزار واحد مسکن در استان اردبیل اظهار نمود: ما تجربیات تلخ مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن را در دستور کار قرار دادیم تا با اصلاح فرآیندها در این بخش بتوانیم مسکن مناسب، کیفی و به مقدار نیاز راه اندازی و تأمین نماییم.
وی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم به دنبال برخی حاشیه سازی ها مسکن مورد غفلت قرار گرفت اما دولت سیزدهم تلاش خواهد نمود تا طرح مجلس را در چارچوب جهش تولید مسکن در اولویت هدف گذاری قرار داده و در سال اول ساخت دو میلیون واحد مسکن را به سرعت شروع نماییم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هیچ مانعی در راه اجرایی شدن پروژه جهش تولید مسکن وجود ندارد و تلاش بر این خواهد بود تا در همه استان ها به تناسب نیاز و ثبت نامی که انجام می شود، تولید مسکن شروع شده و به شکلی کارها روال مطلوب تری به خود بگیرد.
قاسمی با قدردانی از مدیران و مسؤلان استان اردبیل در آغاز عملیات راه اندازی مسکن در چارچوب این طرح به میزان ۲۰ هزار واحد در گام اول اضافه کرد: زمین مورد نیاز از راه الحاق شهرها و همینطور خرید زمین از بخش های مختلف انجام شده و در کنار آن بانکهای عامل هم موظف شدند تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی را در مراکز استان ها و ۳۵۰ میلیون تومانی را در شهرهای کوچک پرداخت کنند.
وی سهمیه استان اردبیل را ۸۰ هزار واحد تولید مسکن در چارچوب این طرح اعلام نمود و افزود: اقدامات خوبی در آغاز راه اندازی این مجموعه های مسکونی شروع شده و با احصا دقیق خانوارهای کم درآمد و زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد تلاش بر این خواهد بود تا با کمک دولت واحدهای مسکونی کیفی ساخت و تحویل این خانوارهای نیازمند شود.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: به هیچ وجه مسکن ساخته شده در چارچوب این طرح وارد بازار دلالی نخواهد شد بلکه افراد حائز شرایط شناسایی و به تناسب موقعیت آنها راه اندازی مسکن به سرانجام خواهد رسید.

منبع: