تازه واردان به گزارش کیفی خودرو های داخلی در شهریور ماه

به گزارش زیپو کالا بعد از توقف تولید پژو ۲۰۰۸ با پنج ستاره کیفی، دناپلاس توربو اتوماتیک تنها خودرو با این سطح کیفی در جداول ارزیابی بود، حال اما در گزارش ارزیابی شهریور ماه حضور دو خودرو جدید دیگنتی شرکت بهمن موتور و تارا ایران خودرو دیده می شود که به ترتیب پنج ستاره و چهار ستاره کیفی را به خود اختصاص داده اند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، بر طبق گزارش ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) از خودرو های سواری تولیدی در شهریور ماه خودروسازان داخلی، باکیفیت ترین خودرو دناپلاس توربواتوماتیک ایران خودرو و دیگنتی بهمن موتور با کسب پنج ستاره کیفی هستند و بعد از آن هشت خودرو چهار ستاره ( با ورود تارا به ارزشیابی های کیفی) و ۱۹ خودرو سه ستاره قرار گرفته اند؛ کم کیفیت ترین خودروی تولید خودروسازان داخلی در بخش سواری، MVM X۳۳ S مدیران خودرو شناخته شده است که همچنان دو ستاره تولید می شود.
طبق ارزیابی صورت گرفته در سطح قیمتی ۱ تنها به خودرو تیگو ۷ مدیران خودرو اشاره شده که سه ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود مختص کرده است.
در خودرو های در سطح قیمتی ۲، محصول تازه گروه بهمن موتور (دیگنتی) پنج ستاره و هایما S۷ اتوماتیک (ایران خودرو خراسان) چهار ستاره کیفی را کسب کرده و در رده خودرو های با کیفیت قرار گرفته اند.
پس از آنها در این سطح قیمتی، محصولاتی همچون جک S۳ و جک S۳ (بهمن موتور)، تیگو ۵ و آریزو ۵ توربو (مدیران خودرو) و SWM G۰۱ (سیف خودرو) سه ستاره ای شده اند.
در سطح قیمتی ۲، MVM X۳۳ S تنها محصول دو ستاره کیفی گزارش ارزیابی کیفیت سواری های تولیدی شهریور ماه ۱۴۰۰ است.
در ارزیابی سطح کیفی خودرو های تولید شهریور ماه، مجدد خبری از خودرو های در گروه قیمتی ۳ نیست؛ این درحالیست که در ارزیابی تیرماه امسال، تنها به برلیانس H۳۳۰ اتوماتیک با سه ستاره کیفی اشاره شده بود.
در سطح قیمتی ۴ هم در بین خودرو های سواری تولیدی همانطور که اشاره شد، همچنان در بالای جدول دناپلاس توربواتوماتیک با پنج ستاره کیفی قرار گرفته و بعد از آن پژو ۲۰۷ در سه مدل ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما، ۲۰۷ اتوماتیک و ۲۰۷ دنده ای، تارا و دناپلاس موفق به کسب چهار ستاره کیفی شده اند.
همچنین در سطح قیمتی ۴، خودرو های پژو ۲۰۶، دنا، رانا پلاس، پژو پارس (ایران خودرو، ایران خودرو مازندران، خراسان، فارس و کرمانشاه)، سورن پلاس (ایران خودرو تبریز)، پژو ۴۰۵ ایران خودرو خراسان و سمند تبریز هم سه ستاره ای شده اند.
در نهایت هم در سطح قیمتی ۵، خودرو کوییک و کوییک S (سایپا) چهار ستاره کیفی را کسب کرده است.
پس از آن کوییک R، ساینا و ساینا S همگی تولید پارس خودرو، تیبا ۲ (سایپا) و تیبا (سایپا-سیتروئن) و ساینا کاشان (سایپا-سیتروئن) همگی در رده خودرو های با سطح کیفیت سه ستاره کیفی قرار گرفته اند.

منبع: