با ثبات نرخ دلار آمریكا؛ قیمت جهانی طلا كاهش پیدا كرد

به گزارش زیپو کالا با ثبات نرخ دلار آمریکا و به دنبال آن کاهش سود اوراق قرضه، قیمت طلا کاهش پیدا کرد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از رویترز، روز جمعه قیمت طلا کاهش پیدا کرد، در حالیکه دلار با ثبات تر قیمت شمش را برای دارندگان سایر ارزها گران کرد، باآنکه عقب نشینی سود خزانه داری ایالات متحده ضررهای محدودی را برای این فلز امن بوجود می آورد. هر اونس طلای اسپات با ۰.۲ درصد کاهش به قیمت ۱۸۲۳.۷۷ دلار کاهش پیدا کرد. در این هفته شمش ۰.۴ درصد از دست داد. معاملات آتی طلای ایالات متحده در قیمتی معادل ۱۸۲۳.۲۰ دلار ثابت بود. شاخص دلار نزدیک به بالاترین حد یک هفته ثابت بود.
روز پنج شنبه سود اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده از رکورد بالای یک ماهه اش پایین آمد. سود کمتر اوراق قرضه، هزینه نگهداری طلای بدون سود را می کاهد. داده های روز پنج شنبه نشان داد که هفته گذشته تعداد کمتری از آمریکایی ها ادعاهای جدیدی در مورد مزایای بیکاری عرضه کرده اند، در حالیکه قیمت تولیدکننده در آوریل بیش از اندازه انتظار افزایش پیدا کرده است. اطلاعات اقتصادی اخیر از ایالات متحده سبب افزایش نگرانی در مورد افزایش تورم و احتمال بیشتر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، زودتر از حد انتظار شده است.
بانک مرکزی ایالات متحده متعهد شده که نرخ بهره را پایین نگه دارد تا زمانی که این اقتصاد به اشتغال کامل برسد و تورم به دو درصد برسد. طلا با کاهش هزینه نگهداری شمش بدون سود، به بهره گیری از محیط با نرخ بهره پایین تمایل دارد.
کریستوفر والر، رئیس بانک فدرال اظهار داشت که انتظار دارد تورم تا دو سال آینده بیشتر از هدف دو درصد فدرال رزرو باشد، اما افزود که فدرال رزرو تا زمانی که برای مدت طولانی تورم را بیش از اندازه بالا نبیند، نرخ ها را افزایش نمی دهد. پالادیوم با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۸۸۳.۷۱ دلار در هر اونس دست یافت. نقره با قیمت ۲۷.۰۶ دلار در هر اونس ثابت بود، در حالیکه پلاتین با ۰.۶ درصد افزایش به ۱۲۱۲.۸۸ دلار رسید.