آرامكو افزایش ظرفیت تولید را از سر گرفت

به گزارش زیپو کالا شرکت سعودی آرامکو به منظور افزایش ظرفیت تولید نفت خام، پروژه های توسعه ای را ازسر گرفت.
به گزارش زیپو کالا به نقل از اویل پرایس، یک منبع آگاه از قراردادهای شرکت سعودی آرامکو اعلام نمود که بزرگ ترین شرکت نفتی و صادرکننده نفت جهان توسعه پروژه های فراساحلی بزرگ خویش را ازسر گرفته است.
این پروژه ها تا سال ۲۰۲۴، یک میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید نفت خام عربستان می افزاید.
آرامکو بعد از سقوط قیمت ها و تقاضای نفت در سال ۲۰۲۰، دکل های حفاری دریایی را غیرفعال کرد و آغاز چند پروژه توسعه ای را به تأخیر انداخت.
این منبع اضافه کرد: سعودی آرامکو حالا فعالیت پروژه های به تعویق افتاده را ازسر می گیرد، این شرکت بزرگ نفتی مناقصه هایی برای توسعه میدان نفتی فراساحلی زولوف با ظرفیت ۸۲۵ هزار بشکه در روز صادر کرده است تا ظرفیت تولید آن ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.
این پروژه توسعه ای که ابتدا قرار بود سال ۲۰۲۳ آغاز شود، چند ماه به تأخیر افتاده است و انتظار می رود اواخر سال ۲۰۲۳ یا اوایل سال ۲۰۲۴ فعالیت خویش را آغاز کند.
توسعه دو میدان نفتی دریایی مرجان و بِری هم اواخر مارس شروع شده است. مقرر است تا سال ۲۰۲۳ ظرفیت میدان نفتی مرجان با ظرفیت کنونی ۴۰۰ هزار بشکه در روز، ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد و ظرفیت میدان بِری هم که الان ظرفیتی معادل ۳۰۰ هزار بشکه در روز دارد، ۲۵۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد.

منبع: