هرآنچه كه برای ثبت نام خودرو باید بدانیم

به گزارش زیپو كالا طرح پیش فروش محصولات دو شركت سایپا و ایران خودرو از روز گذشته (۱۸ خرداد) شروع شده و تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه (۲۰ خرداد) ادامه خواهد داشت. در این گزارش به سوالاتی كه امكان دارد برای ثبت نام خودرو با آن مواجه شوید پاسخ داده شده است.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، در طرح پیش فروش یکساله محصولات ایران خودرو و سایپا، ثبت نام ۹ مدل محصول سایپا و ۱۲ مدل محصول ایران خودرو به ترتیب از ساعت ۸ و ۱۴ روز گذشته (یکشنبه ۱۸ خردادماه) از راه وبسایت های رسمی این دو شرکت به آدرس https: //saipa.iranecar.com و https: //esale.ikco.ir شروع شده است. متقاضیان می توانند تا ساعت ۲۴ فرداشب ( ۲۰ خردادماه)، به صورت شبانه روزی برای خرید خودرو های مدنظر خود ثبت نام کنند.
متقاضیانی که قبلا در طرح فروش فوق العاده خودرو نسبت به ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اقدام نموده اند، می توانند با رجوع مجدد به سایت های فروش، خودرو مورد نظر خویش را انتخاب کنند.
شرایط پیش فروش جدید محصولات سایپا هم همانند طرح فروش فوق العاده برنامه ریزی شده است.
– برای ثبت نام در طرح پیش فروش یکساله، شروط و محدودیت های قبلی مصوب ستاد تنظیم بازار اعمال خواهد شد. این شروط شامل موارد زیر هستند:
– هر کد ملی مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو است
– حداقل سن خریدار ۱۸ سال در نظر گرفته شده است.
– داشتن گواهینامه الزامی است.
– در ۳۶ ماه اخیر متقاضی نباید از ایران خودرو یا سایپا خودرو خریداری نموده باشد.
– متقاضی نباید پلاک انتظامی فعال داشته باشد.
– شماره کارت و حساب بانکی باید متعلق به مشتری باشد.
– سند خودرو به مدت یکسال در رهن شرکت خودروساز باقی خواهد ماند.
– مشتری ملزم است حداکثر تا سه ماه نسبت به سرویس اولیه خودرو اقدام نماید.
لازم به ذکر است که در مرحله اول ثبت نام پیش فروش یکساله محصولات، نیازی به واریز وجه نیست و واریز مبلغ علی الحساب خودرو ها بعد از انجام فرایند قرعه کشی برای منتخبین آغاز خواهد شد. پس از برگزاری قرعه کشی با حضور نهادهای نظارتی، مشتریان منتخب ۴۸ ساعت فرصت دارند تا مبلغ پیش پرداخت خودرو موردنظر خویش را به صورت علی الحساب واریز نمایند. باقیمانده مبلغ در زمان تحویل خودرو و به قیمت روز دریافت می شود.
لیست انتخاب شدگان همچون طرح فروش فوق العاده از راه سایت فروش اینترنتی سایپا و ایران خودرو و پیامک به متقاضیان اطلاع رسانی می شود.
در گام اول ثبت نام برای طرح پیش فروش یکساله، رنگ خودرو قابل انتخاب نیست، اما در زمان ارسال دعوتنامه و تکمیل وجه بر مبنای رنگ های قابل عرضه، متقاضی امکان انتخاب رنگ را پیدا می کند.
زمان تحویل و میزان وجه پیش پرداخت برای خودرو های عرضه شده در طرح پیش فروش شده در جدول منتشر شده توسط این دو خودروساز آمده است.

چند نکته مهم
گفتی است که به مبالغ پرداختی در روش پیش فروش یکساله، سود مشارکت یا سود انصراف تعلق نمی گیرد.
هر فردی که در طرح پیش فروش خودرو، در فهرست منتخبین قرار گیرد، دیگر نمی تواند در طرح های بعدی یا فروش فوق العاده خودرو ها که تا آخر سال برگزار می شود، مبادرت به ثبت نام کند.
در هر مرحله از روش پیش فروش خودرو امکان انصراف وجود دارد.
اگر اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام با شروط وزارت صمت و اطلاعات متقاضی مغایرت داشته باشد، فرد از شرکت در قرعه کشی حذف خواهد شد.