وزیر اقتصاد خطاب به سرمایه گذاران اقتصادی اگر راه اندازی كارتان بیش از ۳ روز طول كشید شكایت كنید

به گزارش زیپو كالا وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام نمود: اگر پروسه صدور مجوز كسب وكار هر فعال اقتصادی،  بیش از سه روز طول كشید، سرمایه گذاران اقتصادی باید به سامانه شماره ۱۸۶۶ شكایت كنند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، امروز (شنبه) پنجره واحد فیزیکی شروع کسب وکار با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران اجرا شد.
فرهاد دژپسند در این مراسم اظهار نمود: امروز با شروع به کار پنجره واحد فیزیکی شروع کسب وکار روز مبارک سر آغاز توسعه دامنه، نقش و سهم فعالیت بخش خصوصی در اقتصاد کشور است، البته هنوز کار ما تمام نشده است و در آینده نزدیک، پنجره واحد الکترونیکی شروع کسب وکار نیز افتتاح می گردد.

باید فعالان اقتصادی با کمترین دغدغه فعالیت کنند
وی افزود: از این پس اگر پروسه صدور مجوز کسب وکار هر فعال اقتصادی، بیش از سه روز طول کشید، باید به سامانه شماره ۱۸۶۶ شکایت کند و ما موظف به پیگیری آن هستیم و پای این کار ایستاده ایم.
در ادامه وزیر اقتصاد، اظهار داشت: بیش از یک دهه است که مقام معظم رهبری عناوین اقتصادی به ویژه در حوزه رونق و جهش تولید را برای شعار سال برمی گزینند، با تلاش مضاعف بخش های دست اندر کار بهبود فضای کسب وکار در کشور، حیات اقتصادی ایران باید در مسیری قرار گیرد که فعالان اقتصادی با کمترین دغدغه، کارهای تولیدی خودرا انجام دهند.

راهکار مقابله با بیکاری از زبان دژپسند
بگفته دژپسند، برای تحقق اهداف مقابله با پدیده بیکاری و کاهش آن، افزایش سهم ایران در اقتصاد بین الملل و همین طور رونق تولید، باید با بهبود فضای کسب و کار، امکانات لازم را برای افزایش سرمایه گذاری در کشور فراهم نماییم.
وی ادامه داد: سلسله اقدامات مربوط به سهولت کسب وکار استمرار دارد و برمبنای برنامه هایی که در دستور کار است، تا آخر سال جاری تمام استان های کشور به پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار مجهز خواهند شد.
بگفته وزیر امور اقتصادی و دارایی، فعالان اقتصادی باید کسب وکارهای خودرا در زمانی سه روزه بتوانند آغاز کنند و در غیر این صورت این سرمایه گذاران می توانند هرگونه مانعی که در مسیرشان به وجود آمد را به وزارت اقتصاد اعلام و از مشکلات شکایت کند.

جذب سرمایه گذاری برای اقتصاد ایران مانند نان شب است
دژپسند با بیان این که میزان سرمایه گذاری در اقتصاد ایران جز در دوره هایی کوتاه منفی بوده است، بیان کرد: در شرایطی که اقتصاد ایران با انواع و اقسام محدودیت ها و تحریم های خارجی مواجه می باشد دشواری راه اندازی کسب و کار موضوعی است که می تواند برای ما مشکلی جدی تر به وجود آورد. جذب سرمایه گذار برای اقتصاد ایران مانند نان شب واجب است و اگر می خواهیم سهم مان را در اقتصاد بین المللی افزایش دهیم باید در این حوزه اقدامات جدی داشته باشیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در صورتیکه در خیلی از کشورها جهت راه اندازی یک کسب و کار کمتر از نیم روز زمان نیاز است، در ایران میانگین این مساله بیش از ۷۰ روز بود که امیدواریم با راه اندازی پنجره واحد به سه روز کاهش یافته و بعد از آن گام های جدی تری در راه جذب سرمایه گذار برداشته شود.
او همینطور اعلام نمود که طبق برنامه ریزی صورت گرفته راه اندازی پنجره واحد جز تهران در پنج استان دیگر نیز هدف گذاری شده و این امید وجود دارد که تا آخر سال در تمامی استان های کشور فعال شود.

منبع: