معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد مسكن فرهنگیان فردا كلنگ می خورد

زیپو كالا: معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ذیل مسكن ملی، روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه عملیات اجرایی مسكن فرهنگیان در نقاط مختلف كشور شروع می شود.
حبیب الله طاهرخانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن، ذیل تفاهم نامه ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی که درخلال وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش به امضا رسیده، روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه عملیات اجرای ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد از این طرح در استان هایِ تهران، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد انجام می شود. البته در مجموع در ۱۱ استان تهران، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، سمنان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و زنجان، طرح اقدام ملی مسکن فرهنگیان انجام می شود.
وی ادامه داد: بخش عمده واحد ها توسط آموزش و پرورش با محله سازی کامل اجرا می شود. در مناطقی هم که امکان اجرا ندارند، وزارت راه و شهرسازی و مجموعه شرکت عمران شهرهای جدید راه اندازی واحدها و محوطه سازی را بر عهده خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اعلان اینکه شرایط واگذاری واحدها به متقاضیان همانند شروط طرح اقدام ملی خواهد بود اشاره کرد: سبز بودن فرم «ج» و نداشتن سابقه مالکیت طبیعتاً از شروط اصلی است. ممکنست آموزش و پرورش نیز اولویت هایی مثل سن معلمان، تعداد اعضای خانوار یا سابقه فرهنگیان را در نظر بگیرد.
طاهرخانی در پاسخ به این پرسش که آیا این ۱۷۰ هزار واحد علاوه بر ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی است یا خیر اظهار نمود: در بعضی بخش ها ممکنست همپوشانی هایی با فراخوان های قبلی مسکن ملی وجود داشته باشد و در بخش های دیگر ظرفیت های جدیدی اضافه شود اما عمده واحدها اضافه بر ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی است.
وی شهرهای جدید پرند، صدرا، بهارستان و برخی دیگر از شهرهای جدید را همچون مناطقی خواند که کلنگ زنی مسکن فرهنگیان در آنجا انجام می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: طرح اقدام ملی مسکن در شقوق مختلف همچون مشارکت، ثبت نام، مسکن کارگران، کارکنان وزارت دفاع و مسکن فرهنگیان در مراحل مختلف آماده سازی و راه اندازی در حال اجراست و با سرعت مناسبی پیش می رود.
مترو پردیس در انتظار مصوبه دولت
طاهرخانی همین طور درباره آخرین وضعیت پروژه مترو پردیس اظهار داشت: تفاهم نامه این طرح بین شرکت عمران و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به امضا رسیده و الان در انتظار دریافت مصوبه دولت هستیم که انشاالله به زودی تصویب خواهد شد.

منبع: