یك عضو كمیسیون صنایع تاكید كرد لزوم تصویب قوانین مناسب در مجلس یازدهم برای تسهیل شرایط كسب و كار

به گزارش زیپو كالا یك عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این كه شیوع ویروس كرونا فشار مضاعفی را بر صنایع وارد كرده است، خواهان تسهیل شرایط تولید شد و اظهار داشت: مجلس یازدهم باید دراین راستا قوانین مناسبی را به تصویب برساند.
محمدرضا منصوری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: مجلس یازدهم باید قوانین مناسبی را برای تسهیل شرایط کسب و کار خصوصا برای تولیدگران و صنایع به تصویب برساند. قوانین خوب دست دولت را هم باز می گذارد. باتوجه به فشار مضاعفی که بحران کرونا برای صنعتگران و تولید کنندگان به وجود آورده باید تسهیلات بیشتری به صنایع داده شود برای اینکه در این شرایط سر پا نگه داشتن تولید کار سختی است.
وی ادامه داد: البته مجلس دهم قوانین خوبی در این راستا به تصویب رسانده ولی نیاز است برای رفع موانع تولید تسهیلات بیشتری در نظر گرفته شود بویژه که بیشتر مشکلات صنایع و تولید کنندگان با بانک ها و نحوه پرداخت به آنهاست و برخی مصوبات نیز متاسفانه اجرایی نشده است.
منصوری با اعلان اینکه طبق گفته رهبر انقلاب جهش تولید تنها راه نجات کشور است، تصریح کرد: ما برای بهبود وضعیت اشتغال و حل مشکل معیشت نیازمند جهش تولید هستیم. درست است که ما در شرایط فعلی از نظر درآمدهای نفتی تحت فشار قرار داریم ولی این می تواند فرصتی باشد که روی پای خودمان بایستیم.
نماینده مردم ساوه در مجلس افزود: به اعتقاد من قوه قضاییه می تواند نقش مهمی در رفع موانع تولید و حل اختلاف بین بانک ها و صنایع و همین طور مشکلات صنایع با دارایی، مالیات و تامین اجتماعی ایفا کند.

منبع: