مدیركل راهداری بوشهر اعلام كرد توزیع ۲۸ هزار حلقه لاستیك بین كامیونداران

به گزارش زیپو كالا مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از توزیع ۲۸ هزار حلقه لاستیك با نرخ دولتی در میان كامیونهای حامل كالاهای اساسی این استان اطلاع داد و اظهار داشت: پرداخت بیمه بیكاری و تسهیلات یك تا دو میلیون تومانی با سه ماه تنفس از دیگر اقدامات حمایتی انجام شده بوده است.
سید حمیدرضا علم در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از اقدامات حمایتی انجام شده برای رانندگان كامیون حامل كالاهای اساسی در اسفند ماه سال قبل و فروردین ماه سال جاری، تمدید غیر حضوری كارت هوشمند رانندگان و توزیع هزار بسته بهداشتی در میان آنها شامل ماسك، ژل ضدعفونی كننده، دستكش و دستمال كاغذی بوده است.
وی ادامه داد: پرداخت بیمه بیكاری برای این قشر زحمتكش و تسهیلات یك تا دو میلیون تومانی به صورت كارت خرید اعتباری از دیگر اقدامات حمایتی برای كامیونداران حامل كالاهای اساسی بوده كه در این ایام انجام شده است. البته تسهیلات دارای سه ماه تنفس و به صورت ارزان قیمت به آنها عرضه شده و می شود.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر افزود: در اسفندماه سال سال قبل ۷۰۷ هزار تن انواع كالاهای اساسی با بیشتر از ۴۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه انواع كامیون از بنادر این استان حمل و به سراسر كشور منتقل شد كه این میزان نسبت به اسفند ماه سال ۱۳۹۷ حدود ۶ درصد رشد را نشان داده است. همینطور میزان جابه جایی كالاهای اساسی در فروردین ماه سال جاری ۴۲۰ هزار تن از راه ۲۹ هزار دستگاه كامیون بوده كه نسبت به فروردین سال قبل با كاهش حدود ۲۲ درصدی روبرو شده است.
به قول علم، كالاهای اساسی شامل برنج گندم و نهاده های كشاورزی و دامی است و عمده محصولات كشاورزی هم همچون گوجه فرنگی، بادمجان و موز هم در جابجایی دو ماه گذشته نقش پررنگی داشته و مواد اولیه سیمان و فرآورده های نفتی شامل بنزین و گازوئیل هم توسط كامیونداران حمل شده است.
او همینطور با اشاره به عرضه حواله لایستك تشویقی به صورت غیر حضوری و آنلاین به رانندگان حامل كالای اساسی در دو ماه گذشته، اظهار داشت: طی دو ماه گذشته ۲۸ هزار حلقه لاستیك در میان كامیونداران حامل كالاهای اساسی توزیع شد و این سهمیه تشویقی به ازای پیمایش هر ۵ هزار كیلومتر برای رانندگان كامیون در نظر گرفته شده است كه میزان پیمایش دو دو ماه گذشته به یك سوم كاهش پیدا كرد تا از رانندگان حمایت بیشتری صورت گیرد. همینطور طبق گزارش های رسیده هیچ یك از رانندگان كامیون به ویروس كرونا مبتلا نشده اند.