تازه ترین قیمتها از بازار طلا و سكه و ارز

زیپو كالا: بازار داخلی طلا و سكه امروز با وجود ثبات قیمت دلار و یورو تا حدودی افزایشی بود كه دلیل اصلی آن می تواند افزایش قیمت انس جهانی باشد.
به گزارش زیپو كالا به نقل از ایسنا، امروز پنجشنبه قیمت هر اونس طلای جهانی با افزایش بیش از ۱۰۰ دلاری از ۱۷۲۷ دلار گذشت. همین موضوع سبب شد كه قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۷۰۰ تومانی به ۶۴۲ هزار و ۴۵۵ تومان برسد.
در زمان تهیه این گزارش (ساعت ۱۶: ۵۰) قیمت سكه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار با افزایش ۵۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به شش میلیون و ۵۳۰ هزار تومان رسیده و سكه طرح قدیم نیز با افزایش ۲۰ هزار تومانی به شش میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسیده است. این در حالیست كه قیمت نیم سكه ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان (۳۰ هزار تومان بیشتر از دیروز)، ربع سكه یك میلیون و ۸۶۰ هزار تومان (۲۰ هزار تومان بیشتر از دیروز) و سكه گرمی نیز بدون تغییر قیمت همان ۹۷۰ هزار تومان است.
قیمت دلار و یورو تغییری نكرد
در بازار ارز نیز قیمت طلا و یورو نسبت به روز گذشته تغییر نكرد؛ بطوریكه امروز صرافی های مجاز بانك مركزی قیمت خرید هر دلار آمریكا را ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان و نرخ فروش آنرا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام نمودند. همین طور این صرافی ها امروز یورو را ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان خریدند و در مقابل با قیمت ۱۶ هزار و ۹۰۰ فروختند.
قیمت خرید ارز در بانك ها نیز اندكی كمتر از قیمت خرید در صرافی های مجاز بانك مركزی است؛ هرچند كه به سبب انتشار ویروس كرونا، هم اكنون تلاش می شود كه كمترین مراجعه به شعب بانكی صورت گیرد.

منبع: