وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان كرد ثبت نام سیمكارت های رایگان باید آنلاین شود

زیپو كالا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واكنس به انتشار تصاویر صف های طولانی و ازدحام مردم برای دریافت سیمكارت های رایگان، از اپراتورها خواست پروسه ثبت نام را به صورت آنلاین انجام داده و سیمكارت ها را با پست ارسال نمایند.
به گزارش زیپو كالا به نقل از ایسنا، امروز در فضای مجازی تصاویری از صف های مردم بدون رعایت فاصله مناسب جلوی دفاتر خدمات دولتی برای گرفتن سیمكارت انتشار یافته است؛ سرپرست خانوار برای ارسال پیامك جهت ثبت نام وام یك میلون تومانی باید سیم كارتی به نام خود داشته باشد. بدین جهت اپراتورها مبادرت به اهدای سیمكارت رایگان به سرپرست خانوارهای مشمول دریافت وام یك میلیون تومانی كردند.
البته اعلام گردید افراد برای دریافت این سیمكارت ها باید با مراجعه به فروشگاه ها و نمایندگی های مجاز، سیمكارت اعتباری رایگان دریافت نمایند. اما محمدجواد آذری جهرمی پس از انتشار تصاویر صف های دریافت سیمكارت رایگان اپراتورها در شرایط كرونایی، با انتشار متنی خطاب به اپراتورها به این وضعیت واكنش نشان داد.
آذری جهرمی در توییتر نوشت: مردم نباید برای تهیه سیمكارت رایگان در این شرایط كرونا در دفاتر ارتباطی، صف بكشند. همین الان باید این پروسه متوقف شود. از مردم آنلاین ثبت نام نمایید و با پست سیمكارت را به منازل آنها برسانید. خدمت رسانی به مردم باید با دستورالعمل های وزارت بهداشت باشد.

منبع: