بزرگ ترین كارخانه سامسونگ در هند تعطیل شد

به گزارش زیپو كالا سامسونگ از تعطیلی بزرگترین كارخانه تولید گوشیهای خود در هند تحت تأثیر شیوع گسترده ویروس كرونا اطلاع داد.
به گزارش زیپو كالا به نقل از ایسنا، شركت كره ای سامسونگ كه بدون شك یكی از بزرگترین و پرفروش ترین تولیدكنندگان موبایل در جهان به حساب می آید و همواره اولین جایگاه در لیست رده بندی برندهای موبایل را به خود اختصاص می دهد، اخیرا اعلام نموده كه تحت تأثیر شیوع گسترده ویروس خطرناك و مرگبار كرونا دومین كارخانه تولید گوشیهای خویش را این دفعه در هند تعطیل اعلام نموده است.
این كارخانه كه در تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی راه اندازی شده و شروع به كار كرده بود، هم اكنون بزرگترین كارخانه تولید گوشیهای هوشمند شركت سامسونگ به حساب می آید و ظرفیت تولید ۱۲۰ میلیون دستگاه گوشی در سال را داراست.
طبق گزارش وب سایت gsmarena، سامسونگ طبق دستور دولت هند اعلام نموده كه این كارخانه به صورت موقت و فعلاً به مدت دو سه روز تعطیل خواهد شد و پس از آن هم بازگشایی آن به تصمیم و دستورات آتی دولت این كشور بستگی خواهد داشت.
یكی دیگر از كارخانه های بزرگ سامسونگ كه تحت تأثیر شیوع گسترده ویروس كرونا به تعطیلی كشیده شده بود، كارخانه آن در شهر گومی كره جنوبی بود كه تولید آن دوبار برای مدت زمان كوتاهی متوقف اعلام گردید.
هم اكنون تنها كارخانه ای سامسونگ كه تا كنون تحت تأثیر این ویروس مرگبار قرار نگرفته و خطوط تولید آن همچنان در حال فعالیت هستند، كارخانه سامسونگ در ویتنام است.
پارتا قوش، مدیر روابط عمومی سامسونگ در هند در این خصوص تصریح كرد است: این شركت تصمیم گرفته است تا به صورت موقت فعالیت و تولید خویش را در هند تعطیل اعلام نماید و از تمامی كاركنان و پرسنل خود در بخش های فروش، ماركتینگ و مراكز تحقیق و توسعه در این كشور بخواهد كه به منزل رفته و دوركاری كنند.
ایشان در ادامه سخنان خود اضافه كرد: تنها بعضی از بخش های حیاتی همچون سرویس مشتریان با حداقل ظرفیت كاركنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
این در شرایطی است كه یكی دیگر از رقبای سامسونگ یعنی شركت ال جی هم مطابق دستور دولت هند اعلام نموده كه بزودی دو كارخانه فعال خود در این كشور را تعطیل كرده و ولی با این تفاوت كه توقف خط تولید آن تا آخر ماه جاری میلادی ادامه خواهد داشت.