معاون وزیر اقتصاد: بانك عامل بخش مسكن صندوق زمین و ساختمان را در بورس فعال كند

به گزارش زیپو كالا معاون بانك و بیمه وزیر اقتصاد اظهار داشت: بانك عامل بخش مسكن از ابزارهای بازار سرمایه همچون راه اندازی صندوق زمین و ساختمان و انتشار اوراق صكوك استفاده نماید.

به گزارش زیپو كالا به نقل از بانك عامل بخش مسكن، عباس معمارنژاد در مراسم معارفه سید محسن فاضلیان عضو جدید هیئت مدیره بانك عامل بخش مسكن اظهار داشت: به علت احتیاج به حضور فردی متبحر و با سابقه در حوزه تأمین مالی و تأمین سرمایه بنا شد وی به سمت عضو هیأت مدیره بانك مسكن منصوب شود.
وی اضافه كرد: بانك عامل بخش مسكن برای تبدیل شدن به یك بانك توسعه ای نباید صرفاً متكی به منابع كوتاه مدت و نرخ های بالا باشد بلكه باید بتواند با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه همچون راه اندازی صندوق زمین و ساختمان و انتشار اوراق صكوك و سایر راهكارها بسترهای مناسبی را برای تأمین مالی فراهم آورد.
معاون بانك، بیمه و امور شركت های وزارت امور اقتصادی و دارایی همینطور رسیدگی و پیگیری مبحث حاكمیت شركت ها، رسیدگی به فعالیتهای كمیته ها، حسابرسی، ریسك جبران خدمات و همینطور اهمیت بخشی و توجه ویژه به امور نظارتی را از دیگر لزوم ها برشمرد.
معاون امور بانكی وزارت اقتصاد تاكید كرد: استراتژی ها و راهبردهای بانك مسكن باید به صورت جدی دنبال شده و اهداف تعیین شده در چارچوب این استراتژی ها و راهبردها محقق شود.
وی همینطور بر پیگیری فعالیتهای در رابطه با گسترش بانكداری دیجیتال و الكترونیك بعنوان یك مأموریت مهم تاكید نمود.