با هدف توسعه اشتغال بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی رسما شروع به كار كرد

زیپو كالا: بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی با هدف پشتیبانی از كارهای اشتغالزا در این عرصه شروع به كار كرد.

به گزارش زیپو كالا به نقل از مهر، در امتداد نهادسازی برای توسعه كارهای اشتغالزا با سرمایه گذاری بخش خصوصی و سیاستگذاری دولت، «بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی» امروز (یكشنبه ۶ بهمن ماه) در مراسمی با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و عیسی منصوری معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار رسماً فعالیت خودرا شروع كرد.
با توجه به اینكه «نهادسازی» یكی از سیاست های این وزارتخانه در معاونت توسعه كارآفرینی و اشتغال، بوده است، طی ماه های اخیر نهادهای كارآفرینی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و تسهیل گری وزارت كار تأسیس شده است.
در همین زمین طی حدود ۵ ماه گذشته دو «بنیاد ملی كارآفرینی در حوزه محتوای دیجیتال» و «بنیاد ملی توسعه فناوری با محوریت بلاك چین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا» برای توسعه كارهای بازار كار در حوزه های تخصصی تأسیس شده اند.
پس از تأسیس دو نهاد مذكور، «بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی» از امروز بعنوان سومین نهاد توسعه اشتغال پایدار فعالیت خودرا شروع كرد.
قرار است در حاشیه این مراسم تفاهم نامه هفت جانبه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری- وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی- وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، دانشگاه پیام نور و بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی امضا شود.

منبع: