معاون وزیر راه اعلام كرد: اعمال محدودیت های ساعتی ترافیك در قطعه یك آزادراه تهران – شمال

به گزارش زیپو كالا معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای جلوگیری از پس زدن بار ترافیك در زمان های پیك سفر، محدودیت های ساعتی برای تردد خودرو ها در قطعه یك آزادراه تهران – شمال اعمال خواهد شد.

به گزارش زیپو كالا به نقل از مهر، خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه روز گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی ترافیك كشور و شورای ایمنی، مشورت هایی برای نحوه تردد در قطعه یك آزادراه تهران – شمال صورت گرفته است، گفت: در این نشست از تمامی سازمان ها و ارگان هایی كه در طول این قطعه، به مسافران خدمات رسانی می كنند، در مورد نحوه و زمان تردد خودرو ها نظرخواهی می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: قطعه یك آزادراه تهران – شمال بطور قطع در بهمن ماه با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد و ما قبل از بهره برداری چند روز به صورت آزمایشی این آزادراه را باز می نماییم تا تعداد محدودی خودرو از این آزادراه تردد كنند.
وی اضافه كرد: در این مدت، اگر در این راه نقص و یا مشكلاتی وجود داشته باشد، به صورت كامل رفع گردد و ایمنی آن به صورت صد درصد تامین شود.
خادمی تصریح كرد: در حالت عادی در آزادراه هیچ محدودیتی برای تردد وجود نخواهد داشت؛ اما در زمان های پیك ترافیك محدودیت هایی ساعتی برای كاهش بار ترافیك و جلوگیری از پس زدن ترافیك به جاده چالوس اعمال خواهیم كرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: هنوز تصمیم گیری درباره اعمال ساعت های محدودیت های ترافیك گرفته نشده؛ اما بطور قطع قبل از بهره برداری كامل در مورد این مساله و نحوه كار، تصمیم گیری خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه ابتدای این آزادراه در اتوبان شهید همت است و انتهای آن به جاده فعلی شهرستانك می رسد كه خودرو ها از آنجا به جاده چالوس هدایت می شوند؛ اظهار داشت: بدین سبب برای جلوگیری از افزایش بار ترافیك محدودیت هایی را در این قطعه اعمال خواهیم كرد كه در این راه، مشورت هایی هم با راهداری و پلیس راه صورت خواهد گرفت.
خادمی با اشاره به اینكه در تردد آزمایشی تمامی خودرو ها می توانند تردد داشته باشند و نیازی به ثبت نام ندارد، اضافه كرد: در بهره برداری آزمایشی ساعت های خاص تردد، خودرو ها می توانند از این مسیر عبور كنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره نرخ عوارض آزادراه تهران – شمال هم اظهار داشت: تمامی نرخ های پیشنهادی عوارض در كمیته اعلام شده و باتوجه به هزینه ای كه صورت گرفته و سرمایه گذاری هایی كه توسط پیمانكاران انجام شده نرخ عوارض تعیین خواهد شد و الان این نرخ در كمیته هیأت دولت در حال بررسی است.
وی تاكید كرد: برای جلوگیری از افزایش بار ترافیك عوارض در این راه به صورت الكترونیكی دریافت می شود و هیچگونه توقفی در طول این مسیر برای خودرو ها وجود ندارد.

منبع: