وزیر رفاه: یارانه های نقدی با احتیاط حذف می شود

به گزارش زیپو كالا وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه طی ماه های شهریور و مهر، یارانه نقدی ۲۵۰ هزار خانوار از مجموع خانوارهای پردرآمد كشور قطع شده است، اظهار داشت:  یارانه های نقدی با احتیاط كامل حذف می شود.

به گزارش زیپو كالا به نقل از خانه ملت، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه امروز كمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جمع خبرنگاران، درباره آخرین اقدامات وزارتخانه برای اجرای قانون هدفمندی و حذف یارانه دهك های پردرآمد، تصریح كرد: از آنجایی كه به علت فشار نظام سلطه، شرایط زندگی طبقه متوسط و پایین جامعه مطلوب نمی باشد حذف یارانه پردرآمدها با احتیاط كامل انجام می شود بنابراین صدك هایی از دهك نخست درآمدی مشمول اجرای این قانون شدند و به تدریج و ماهانه با بررسی دقیق تر و ضریب خطای كم بر تعداد آن افزوده می شود.
وی اظهار داشت: بیشتر از ۲۵۰ هزار خانوار از مجموع خانوارهای دهك نخست درآمدی كشور در جریان حذف یارانه قرار گرفتند كه بعد از حذف، حدود ۲۰ هزار شكایت به مراكز پیشخوان و سایت موردنظر واصل شد. این شكایت ها بررسی خواهد شد و در صورتیكه بعد از بررسی درستی ادعا ثابت شود، یارانه مجدد برای فرد واریز خواهد شد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اجرای برنامه اشتغال روستایی از سال ۹۶، اظهار داشت: طرح اشتغال پایدار روستایی در شرایط فعلی، كمك شایانی به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و بخش های كمتر از ۱۰ هزار نفر كرده است كه در این طرح با كسب مجوز از مقام معظم رهبری و با استفاده از ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی و تبدیل آن به ریال و عرضه آن به صندوق توسعه ملی، امكان تامین تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال كارآفرینان فراهم گردید.
شریعتمداری اظهار نمود: در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی محدودیت هایی وجود داشت كه با همكاری فراكسیون اشتغال مجلس و حمایت رئیس مجلس شورای اسلامی اقدامات لازم برای رفع آنها انجام گرفت.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه با طرح اشتغال پایدار روستایی، سهم اشتغال روستایی در اشتغال كشور از ۳ درصد به ۲۳ درصد ارتقا یافت، افزود: با كمك نمایندگان و در جلسه امروز كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طرح مذكور اصلاح گردید امیدواریم با تصویب آن در مجلس اختیارات دولت برای ایجاد اشتغال در روستاها افزایش می یابد.