معاون وزیر نیرو: هدر رفت ۴۰ درصدی آب در بوشهر، افزایش قیمت آب نخواهیم داشت

به گزارش زیپو كالا معاون آب و آبفای وزارت نیرو اظهار داشت: وظیفه وزارت نیرو تامین آب است اما باید به پدیده هدر رفت آب دقت كنیم كه متاسفانه هدر رفت آب در بوشهر نزدیك به ۴۰ درصد است.
به گزارش زیپو كالا به نقل از ایسنا، قاسم تقی زاده خامسی در آیین تكریم و معارفه مدیران عامل شركت سهامی آب منطقه ای بوشهر عنوان كرد: تمام كشور گرفتار كم آبی و بی آبی است، بطور میانگین ۹۰ درصد آب كشور در بخش كشاورزی، ۷ درصد برای شرب و ۳ درصد در صنعت مصرف می شود، در صورتیكه صنعت ۲۰ برابر كشاورزی شغل به وجود می آورد.
وی بیان كرد: خوشبختانه به سبب نزدیك بودن شهر و استان بوشهر به دریا تمام صنایع پرآب می توانند در اینجا متمركز شوند.
معاون وزیر نیرو اشاره كرد: به سبب ساحلی بودن، بخش عمده آب آشامیدنی بوشهر باید از منابع خودش تامین گردد و تلاش ما نیز این است كه آب موردنیاز استان بوشهر از درون استان تامین گردد، به این منظور باید صنایع پرآب تشویق به سرمایه گذاری در این استان شوند.
تقی زاده خامسی عنوان كرد: خوشبختانه مطابق پیش بینی ها در پاییز بارندگی مناسب می باشد اما مردم باید مدیریت مصرف را در نظر بگیرند برای اینكه در كشور خشك و نیمه خشكی هستیم كه به مدت دو سال مستمر خشكسالی داشته ایم و باید مدیریت سیلاب صورت گیرد.
این مسئول با اشاره به اینكه افزایش قیمت آب نخواهیم داشت، اظهار داشت: وظیفه وزارت نیرو به نمایندگی از دولت تامین آب است اما باید به پدیده هدر رفت آب دقت كنیم كه متاسفانه هدر رفت آب در بوشهر نزدیك به ۴۰ درصد است و باید بكوشیم این مساله را مدیریت نماییم.
گفتنی است در این آیین از خدمات “حسین باشی زادگان” بعنوان سرپرست شركت آب منطقه ای استان بوشهر از اردیبهشت ماه سال جاری تجلیل و “علی محمدی” بعنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شركت ارائه شد.

منبع: