جزئیات تورم در آمریكا

به گزارش زیپو كالا نرخ تورم بزرگ ترین اقتصاد جهان با ۰.۱ درصد كاهش به ۱.۶ درصد رسید.
به گزارش زیپو كالا به نقل از رویترز، با وجود افزایش هزینه های بنزین و حمل و نقل در بعضی ایالت های آمریكا، نرخ تورم این كشور تا آخر مارس با ۰.۱ درصد كاهش در مقایسه با ماه قبل به ۱.۶ درصد رسید.
هزینه های نیروی كار در آمریكا هم افزایش یافته است اما به لطف تورم پایین در سایر بخش ها، نرخ تورم پایین باقی مانده است.
بانك مركزی آمریكا كه رسیدن به تورم دو درصدی را هدف گذاری كرده است، حالا تحت فشار شدیدی از سوی كاخ سفید برای كاهش نرخ بهره قرار دارد. در زمانی كه افزایش قیمت مسكن در كمترین سطح خود از سال ۲۰۱۲ قرار دارد، برخی كارشناسان اقتصادی خواهان تغییر در نرخ بهره وام و اوراق رهنی منازل برای تقویت رشد این بخش شده اند.
بن ایرز، كارشناس مسائل اقتصادی در دانشگاه اوهایو اظهار داشت: تا زمانی كه نرخ های رهنی در سطوح فعلی باقی بمانند، باید انتظار افزایش میزان فروش را امسال داشته باشیم؛ هر چند كه این افزایش در سطح خیلی بالایی نخواهد بود.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در توئیتر بار دیگر از مقامات بانك مركزی این كشور خواسته است با كاهش نرخ بهره و اتخاذ سیاست های محرك به تقویت رشد اقتصادی كمك كنند. با این وجود هر چند كه خیلی از اقتصاددانان موافق پایین بودن نرخ تورم هستند اما اغلب آنها با نظر ترامپ برای اتخاذ سیاست های محرك مخالف هستند.
كریس راپكی، كارشناس بانك “میتسوبیشی” اظهار داشت: افزایش نرخ تورم محتمل نیست اما چشم انداز اقتصادی بهبود یافته است.
در گزارشی جداگانه، شاخص اطمینان مصرف كنندگان در آمریكا به پنج واحد افزایش به ۱۲۹.۲ واحد رسید. این افزایش منجر به تقویت امیدواری ها نسبت به ورود جریان تازه ای از مخارج مصرفی شده است كه می تواند رشد اقتصادی آمریكا در سه ماهه دوم سال را در سطح بالای فصل نخست حفظ كند.