وزیر صنعت اعلام كرد: قیمت لوازم خانگی ۱۰ درصد كاهش خواهد یافت

زیپو كالا: وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود: طی توافق با تولیدكنندگان لوازم خانگی قیمت ها حداقل ۱۰ درصد كاهش خواهند داشت.
به گزارش زیپو كالا به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت (شاتا نیوز)، رضا رحمانی در نشست مشترك با تولیدكنندگان و تشكلهای صنفی حوزه لوازم خانگی با اشاره به بالا رفتن قیمت مواد اولیه تولید اضافه كرد: با برنامه ریزی انجام شده دلال ها حذف می شوند و قیمت فولاد و پتروشیمی و غیره هم حتما كاسته می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: تنها كسانی كه دارای پروانه بهره برداری هستند مجاز به خرید مواد اولیه اند و در این زمینه روسای سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها باز مسوولیت دارند.

رحمانی با اشاره به پتانسیلهای موجود در صنعت لوازم خانگی و برنامه ریزی برای توسعه تولیدات این صنعت، اشاره كرد: هماهنگی های خوبی انجام شده است و امیدوارم با كاهش قیمت ها شاهد رونق در بازار باشیم.

در این نشست مشترك نمایندگانی از اتحادیه لوازم خانگی و اتاق بازرگانی و همین طور برخی از فعالان صنعتی باز حضور داشتند كه به بیان دغدغه ها و مشكلات موجود در این صنعت پرداختند.

فعالان صنعتی ضمن استقبال از نشست مشترك با وزیر صنعت، معدن و تجارت و توجه به مشكلات و چالش های صنعت لوازم خانگی، گزارشی از ظرفیت ها و توانمندی های تولیدكنندگان این صنعت ارائه كردند. همین طور شركت كنندگان بر كاهش قیمت برای افزایش تقاضا در بازار لوازم خانگی تاكید نمودند.