درآمد باورنكردنی ثروتمندترین فرد جهان در هر ساعت

زیپو كالا: جف بزوس- مدیرعامل شركت آمازون در هر ساعت حدود ۱۱ میلیون دلار درآمد دارد درحالی كه كمترین دستمزد ساعتی به كارگران این شركت ۱۲ دلار است.
به گزارش زیپو كالا به نقل از راشاتودی، بنیان گذار و مدیرعامل بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی جهان، فردی بسیار بسیار ثروتمند است، اما اختلاف بین درآمد او و كارگران این شركت چه قدر است؟ هفته گذشته آمازون موفق شد دومین شركتی در جهان بعد از اپل باشد كه ارزش سهام آن از یك تریلیون دلار هم گذشته است و به باعث این اتفاق ثروت جف بزوس طی امسال ۶۷ میلیارد دلار افزایش یافت و طبق شاخص ثروت بلومبرگ، رقم ثروت او به ۱۶۷ میلیارد دلار رسید.
با یك محاسبه ساده می توان دریافت كه ثروت بزوس در ۲۵۰ روز ۶۷ میلیارد دلار افزایش یافته است و این یعنی درآمد وی در هر روز ۲۶۸ میلیون دلار و در هر ساعت ۱۱ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۶۶۶ دلار بوده است! این درآمد حدود یك میلیون بار بیشتر از درآمد متوسط كاركنان این شركت با ساعتی ۱۵ دلار درآمد است.
به قول سایت “پی اسكیل” حقوق سالانه كاركنان شركت آمازون بین ۵۸ هزار و ۷۰۳ دلار تا ۱۴۶ هزار و ۴۵۵ دلار متغیر است. بیشترین حقوق پرداختی هم متعلق به مدیران ارشد نوآوری با حقوق ۳۶۰ هزار و ۴۶۲ دلار در سال است. كمترین حقوق هم مربوط به باربران با حقوق ۱۲ دلار در ساعت یا ۲۵ هزار و ۹۴۴ دلار در سال است.
پیشتر این هفته برنی سندرز- سناتور ایالت ورمونت- لایحه ای را پیشنهاد كرد كه به لایحه ” بزوس را متوقف كنید” مشهور است. در این لایحه از شركت هایی با بیش از ۵۰۰ كارمند نظیر آمازون، اپل و والمارت خواسته شده است تا به تبعیض دستمزدها خاتمه دهند.