طی ۹ ماهه امسال صورت گرفت اشتغال ۲۳۰۰ نفر در معادن احیا شده

زیپو کالا: طبق اعلام مجری طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک، در مجموع کل معادن احیا شده از شروع سال جاری تا اختتام آذرماه، بیش از ۲۳۰۰ نفر اشتغال به وجود آمده است که از این مقدار، معادن غیرفلزی احیا شده امسال ۴۹۳ فرصت شغلی در نقاط مختلف به وجود آورده اند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، سید رضا عظیمی اشاره کرد: امسال از کل ۱۷۶ معدن احیا شده، ۵۸ معدن در بخش فلزی، ۳۴ معدن فلزی، ۵۲ معدن سنگ تزئینی و ۳۲ معدن مصالح ساختمانی احیا و فعال گردیده است.
مجری طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک اشاره کرد: این تعداد معدن فعال شده، ۲۳۰۲ فرصت شغلی در نقاط مختلف کشور به وجود آورده است. همین طور مجموع تناژ تولیدی این معادن، به بیش از ۵.۳ میلیون تن می رسد.
وی ادامه داد: در مجموع از شروع امسال تا اختتام آذر ۱۳۹۹، شناسایی و اولویت بندی ۷۸۱ معدن (غیرفعال) انجام شده و بر روی ۳۷۶ معدن اقدام کلینیکی صورت گرفته است. طی مدت یاد شده، ۱۲ کارخانه فرآوری با همکاری بخش خصوصی راه اندازی شده است.
بگفته عظیمی، ایمیدرو طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک را از سال۱۳۹۸ آغاز نموده است. اجرای این طرح برعهده شرکت تهیه و تولید مواد معدنی (زیرمجموعه ایمیدرو) است.

منبع: