معاون وزیر صمت خبر داد؛ تخصیص ۳۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن

به گزارش زیپو کالا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: سال قبل ۳۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن اختصاص پیدا کرد که ۳۰ درصد منابع تسهیلاتی کل کشور را شامل می شود.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، محسن صالحی نیا، پس از ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه مشترک تسهیل و رفع موانع تولید، رونق تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه سال قبل ۳۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در چارچوب های مختلف به بخش صنعت و معدن اختصاص پیدا کرد که ۳۰ درصد منابع تسهیلاتی کشور محسوب می شد، بیان نمود: این میزان تسهیلات در سال ۹۹ باید ۴۰ درصد ارتقا پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۰۰ واحد راکد تولیدی در کشور هدف گذاری شده است، اضافه کرد: از این تعداد ۶۴۷ واحد راه اندازی مجدد شده و کوشش برای احیای مابقی این واحدها هم ادامه دارد.
هدف گذاری برای احیای واحدهای راکد
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور بیان نمود: با تلاشهای صورت گرفته تقویت تولید و پشتیبانی از بخش صنعت به صورت جدی در دستور کار قرار دارد و در پنج ماه نخست سالجاری در اغلب تولیدات صنعتی کشور با افزایش تولید و رشد مواجه بودیم.
صالحی نیا با اشاره به اینکه از تعداد واحدهای راکد هدف گذاری شده برای احیا در کشور، ۱۳ مورد در استان سمنان احیا شده که هنوز تا سقف میزان هدف گذاری شده برای سالجاری، ۱۷ مورد باقی مانده است، تاکید داشت: نرخ واحدهای راکد استان سمنان ۱۶ درصد است که با عنایت به میانگین نرخ ۲۱ درصدی در سطح کشور باید گفت این استان وضعیت بهتری دارد.
وی با اشاره به اینکه میزان راه اندازی واحدهای راکد در استان سمنان تا ۴۵ واحد در سال افزوده می شود، اظهار داشت: برای این منظور می بایست سهم استان از منابع و تسهیلات اعتباری به علت رتبه های مطلوب در شاخصهای صنعتی و تولیدی استان در کشور، افزایش پیدا کند.

منبع: