وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد ثبت نام سیمکارت های رایگان باید آنلاین شود

زیپو کالا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنس به انتشار تصاویر صف های طولانی و ازدحام مردم برای دریافت سیمکارت های رایگان، از اپراتورها خواست پروسه ثبت نام را به صورت آنلاین انجام داده و سیمکارت ها را با پست ارسال نمایند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، امروز در فضای مجازی تصاویری از صف های مردم بدون رعایت فاصله مناسب جلوی دفاتر خدمات دولتی برای گرفتن سیمکارت انتشار یافته است؛ سرپرست خانوار برای ارسال پیامک جهت ثبت نام وام یک میلون تومانی باید سیم کارتی به نام خود داشته باشد. بدین جهت اپراتورها مبادرت به اهدای سیمکارت رایگان به سرپرست خانوارهای مشمول دریافت وام یک میلیون تومانی کردند.
البته اعلام گردید افراد برای دریافت این سیمکارت ها باید با مراجعه به فروشگاه ها و نمایندگی های مجاز، سیمکارت اعتباری رایگان دریافت نمایند. اما محمدجواد آذری جهرمی پس از انتشار تصاویر صف های دریافت سیمکارت رایگان اپراتورها در شرایط کرونایی، با انتشار متنی خطاب به اپراتورها به این وضعیت واکنش نشان داد.
آذری جهرمی در توییتر نوشت: مردم نباید برای تهیه سیمکارت رایگان در این شرایط کرونا در دفاتر ارتباطی، صف بکشند. همین الان باید این پروسه متوقف شود. از مردم آنلاین ثبت نام نمایید و با پست سیمکارت را به منازل آنها برسانید. خدمت رسانی به مردم باید با دستورالعمل های وزارت بهداشت باشد.

منبع: