رونق تجارت در بندر چابهار در شرایط پاندمی ویروس کرونا

به گزارش زیپو کالا مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود و تخلیه همزمان ۷ کشتی حامل کالای اساسی مورد نیاز کشور به بندر شهید بهشتی چابهار اطلاع داد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، بهروز آقایی امروز (۳۰ فروردین) از ورود همزمان ۷ کشتی حامل کالای اساسی مورد نیاز کشور به بندر شهید بهشتی چابهار اطلاع داد.
آقایی محموله این کشتی ها را ۳۴۰ هزار تن کالای اساسی همچون گندم برنج، جو… مورد نیاز کشور اعلام نمود که در هفته جاری تخلیه و به مراکز هدف انتقال خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه باوجود تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد دنیا رونق تجارت با ورود کشتی کالای اساسی در بندر چابهار ادامه دارد اضافه کرد: پهلوگیری این کشتی ها به اسکله بندر شهید بهشتی انجام شده و عملیات تخلیه همزمان با استفاده از تجهیزات مدرن استراتژیک بندری در حال انجام می باشد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه عملیات تخلیه و بارگیری کشتی ها با نرم مطلوب و روان ترافیکی به صورت شبانه روزی انجام می گیرد اظهار نمود: با تخلیه همزمان این شناورها رکورد جدیدی در تخلیه کالای اساسی در بنادر کشور ثبت خواهد شد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی اظهار داشت: آمار تخلیه و باگیری در فروردین سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد رشد داشته است که در اقتصاد و اشتغال مردم استان تاثیر بسزایی خواهد داشت.