بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

وزیر ورزش و جوانان مطرح کرد تربیت مدیران آینده کشور از دل ۲۶۰۰ سازمان مردم نهاد

ژانویه 18, 2020

به گزارش زیپو کالا وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه هدف اصلی ما تربیت کادر مدیریتی آینده کشور از بین اعضای سازمان های مردم نهاد است، اظهار داشت: NGO ها ابزاری برای طرح پیشنهادات و انتقادات هستند.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، محمد سلطانی فر امروز شنبه ۲۸ دی ماه در مراسم امضای تفاهم نامه ایجاد تعاونی های جوانان که با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: هدف ا صلی ما تربیت کادر مدیریتی آینده کشور از بین اعضای سازمان های مردم نهاد است.
وی اشاره کرد: ما باید به شکلی رفتار، برنامه ریزی و تعامل نماییم تا اعضایی که در ۲۶۰۰ سازمان مردم نهاد (NGO) فعال می باشند بتوانند بعنوان کادر مدیریتی کشور آماده شوند.
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه استعدادهای خوب، با اراده، توانمند و با جنم در مجموعه سازمان های مردم نهاد در استان های مختلف می بینیم اظهار داشت: این استعدادها بطور قطع در آینده نزدیک آماده می شوند تا سکان اجرایی و مسند مدیریتی کشور را در دست بگیرند.
سلطانی فر اضافه کرد: نکته دیگر در مورد یک دستاورد خوب سازمان های مردم نهاد این است که از سال های ۷۶-۷۷ همزمان با افتتاح دولت هفتم در کشور مباحث مربوط به مشارکت اجتماعی و سیاسی مردم بوسیله رشد و گسترش سازمان های مردم نهاد، فعالیت احزاب و رسانه های آزاد عنوان شد.
وزیر ورزش و جوانان افزود: در همان دوران همواره این بحث را بعنوان یک هدف مهم مطرح می کردیم که مردم با حضور در نهادهای مدنی مانند احزاب و سازمان های مردم نهاد پل ارتباطی بین جمعیت کشور و مدیران خواهند بود و NGO ها ابزاری هستند به جهت اینکه مردم، ایده ها، پیشنهادات، انتقادات و حرف های خودرا بوسیله یک کانال مدنی و غیرخشونتی و به دور از تندروی ها دنبال کنند.وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی زوج ها در سال آیندهمحمد سلطانی فر همین طور در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران درباره افزایش تسهیلات ازدواج برای سال آینده اظهار داشت: تسهیلات ازدواج جوانان در سال ۹۷ و ۹۸ برای هر یک از زوجین ۳۰ میلیون تومان بود و به کمک سیستم بانکی در کمتر از ۲ ماه به متقاضیان پرداخت می شد. وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال آینده با تصویب کمیسیون تلفیق میزان تسهیلات ازدواج برای هر یک از زوجین به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و با نرخ سود ۴ درصد و بازپرداخت پنج ساله تصویب شده است. وزیر ورزش و جوانان با اشاره به افزایش آمار طلاق در سالهای نخست ازدواج نیز اظهار داشت: با کمک بخش خصوصی دفاتر مشاوره ازدواج در نقاط مختلف راه اندازی کردیم و این مراکز می توانند در زمینه مشاوره جوانان خدمات قابل توجهی عرضه کنند.

منبع: