وزیر صنعت، معدن و تجارت:‏ خودکفایی در تولید آلومینیوم باید جدی گرفته شود

به گزارش زیپو کالا وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت ایجاد خودکفایی در تولید آلومینیوم تصریح کرد.‏

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، رضا رحمانی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح طرح های صنعتی استان که به صورت ویدیو کنفرانسی توسط رئیس جمهور افتتاح شد، اظهار داشت: نفلین سینیت سالیان سال در کنار مس سونگون یکی از مهم ترین صنایع معدنی استان محسوب می شوند که مشکل بهره برداری از مس در سفرهای قبلی حل شده بود اما در مورد آلومینا این مشکل وجود داشت.
وی افزود: طرح مربوط به آلومینای سراب امروز طی تفاهمنامه ای میان سازمان ایمیدرو و قرارگاه خاتم الانبیا اجرایی می شود.
رحمانی میزان تولید آلومینیوم را در کشور ۴۵۰ هزار تن دانست و اظهار داشت: با وارد شدن تولیدات آلومینیوم جنوب به این چرخه، ۳۰۰ هزار تن به این مقدار افزوده می شود.
وزیر صنعت اضافه کرد: با عنایت به اهمیت آلومینیوم در تمامی کشور باید دنبال موادی باشیم که بتوان از آن آلومییوم تولید کرد که در این راستا اکتشافاتی انجام می شود که یکی از مهم ترین ذخایر مربوط به نفلین سینیت می شود.
وی افزود: مردم سالیان سال است که منتظر اجرای این پروژه هستند، از جانب دیگر بحث خودکفایی در تولید آلومینیوم از دیگر مواردی است که باید جدی گرفته شود.
رحمانی با اشاره ای به سرمایه گذاری ۱۳۷ میلیون یورویی ایمیدرو در این طرح اظهار داشت: قرارگاه هم پیمانکاری پروژه را بر عهده می گیرد.
وی با تاکید بر ایجاد شهرک تخصصی آلومینیوم اظهار داشت: همانطور که ایجاد شهرک تخصصی مس دنبال می شود باید به دنبال ایجاد شهرک تخصصی آلومینیوم هم باشیم.