بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

معاون حجتی خبر داد؛ آغاز خرید توافقی سیب درختی درجه سه

اکتبر 13, 2019

زیپو کالا: معاون وزیر جهاد کشاورزی، از خرید توافقی سیب درختی درجه سه، از طرف سازمان تعاون روستایی در مهرماه سال جاری آگاهی داد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی، حسین شیرزاد تصریح کرد: طی روزهای گذشته، خرید توافقی سیب درختی درجه سه در استانهای آذربایجان غربی و سمنان شروع شده است.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی، با بیان اینکه کل خرید محصول سیب تا تاریخ بیستم مهرماه در مراکز خرید، بیشتر از ۲ میلیون و ۴۳۰ کیلو گرم بوده است، تصریح کرد: با عنایت به اینکه سال جاری سالِ آور باغات سیب درختی کشور به حساب می آید، پیشبینی می شود تولید این محصول به بیشتر از ۳ میلیون و ششصد و پنجاه هزار تن در سطح کشور برسد.
معاون وزیر جهادگفت: از این مقدار، حدود ۹۰۰ هزار تن از نظر سایز، در رده سیب درختی درجه سه و صنعتی قرار می گیرد که این میزان، قابلیت صادرات ندارد و باید در صنابع تبدیلی بعد از کنسانتره و آبمیوه تبدیلی جهت بازارهای هدف صادراتی در نظر گرفته شود.
وی همینطور تصریح کرد: در ایام اخیر قیمت سیب درختی درجه سه توسط واحدهای صنابع تبدیلی کاهش و به زیر ۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم رسیده که برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه نیست که در همین راستا و برای ایجاد تعادل در بازار، سازمان تعاون روستایی مبادرت به خرید این محصول کرده است.

منبع: