بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران: نه به مالیات بر ارزش افزوده، قیمت طلا را ارزان می کند

اکتبر 8, 2019

به گزارش زیپو کالا رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: عدم محاسبه مالیات بر ارزش افزوده بر اصل طلا، قیمت نهایی مصنوعات طلا را کاهش داده و قیمت طلا تا حدودی متناسب با قدرت خرید خانواده ها خواهد بود و از جانب دیگر قدرت رقابت طلای ایرانی در بازارهای خارجی افزایش می یابد.
ابراهیم محمدولی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با پیشنهاد جدید مجلس در خصوص حذف مالیات بر ارزش افزوده بر اصل طلا و مصنوعات آن، اظهار نمود: در یک دهه اخیر که مالیات بر ارزش افزوده به اقتصاد و کسب و کار کشور وارد شد، سبب رکود در بعضی کسب و کارها شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: با گذر زمان و افزایش قیمت طلا، رکود بازار طلا افزایش یافت که در نهایت از حجم داد و ستد و کسب و کار بازار طلا کاسته شد.
وی خاطرنشان کرد: هر گرم طلا همراه با اجرت ساخت در شرایط فعلی در حدود ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد که خرید مصنوعات طلا را از توان خیلی از افراد خارج کرده است.
محمدولی با اشاره به اینکه عموم خانواده ها در بعد نخست مصنوعات طلا را برای سرمایه گذاری خریداری می کنند، اظهار داشت: اگر مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا دریافت نشود، خرید طلا تا حدودی با قدرت خرید خانواده ها یکسان می شود که در نهایت از میزان رکود بازار کاسته و بر حجم داد و ستد می افزاید.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار نمود: با کاهش قیمت نهایی طلا، هزینه تمام شده تولید کاسته می شود و میزان رقابت پذیری طلای ایرانی را در بازارهای صادراتی بالا می برد که این مهم ارزآوری و اشتغال زایی قابل توجهی برای کشور به همراه خواهد داشت.