بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

قیمت طلا بالا رفت

اکتبر 7, 2019

به گزارش زیپو کالا قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران در آستانه مذاکرات تجاری آمریکا و چین جانب احتیاط را گزیده بودند، اندکی بالا رفت.

به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۵۰۵ دلار و ۸۶ سنت رسید. بهای معاملات این بازار هفته گذشته به علت نگرانی ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی ۰.۵ درصد رشد داشت.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و به ۱۵۱۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

به گفته مارگارت یانگ، تحلیلگر بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس”، ابهاماتی پیرامون جنگ تجاری آمریکا و چین وجود دارد. به نظر می آید چین تمایل چندانی به موافقت با خواسته های آمریکا ندارد و تقاضا برای دارایی های امن وجود دارد که منعکس کننده رفتار محتاطانه میان سرمایه گذاران است. ایشان در ادامه اضافه کرد: نوسان قیمت طلا کمتر از ۱۰۰ دلار است و این فلز پرارزش به عامل قوی نیاز دارد تا از این کانال بیرون برود.

دور بعدی مذاکرات تجاری آمریکا و چین مقرر است روزهای ۱۰ و ۱۱ اکتبر در واشنگتن برگزار گردد با این وجود امیدواری به پیشرفت این مذاکرات بعد از گزارش بلومبرگ که بر مبنای آن مقامات چینی می خواهند دامنه مذاکرات هفته جاری محدود باشد، ضعیف شد.

بر اساس گزارش رویترز، آماری که روز جمعه منتشر گردید نشان داد که با وجود کاهش بیکاری به پایین ترین حد در ۵۰ سال گذشته، روند اشتغالزایی آمریکا در سپتامبر آهسته شده و روند رشد دستمزد متوقف شده است.

اما این آمار در انتظارات بازار پیرامون کاهش نرخ های بهره در نشست ماه میلادی جاری بانک مرکزی آمریکا تاثیری نداشت. نرخ های بهره پایین تر هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون سوددهی است را می کاهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۸۷۸ دلارو ۷۵ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۷ دلار و ۵۳ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری اندکی کاهش پیدا کرد و به ۱۶۶۳ دلار و ۶۹ سنت رسید.