بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

یک مقام مسئول اعلام کرد: رشد اقتصادی ۸ درصدی بنیاد مستضعفان، افزایش صادرات محصولات تولیدی

جولای 24, 2019

زیپو کالا: عضو هیات امنای بنیاد مستضعفان از رشد اقتصادی ۸ درصدی این نهاد در شرایط اقتصادی ملتهب و منفعل کشور آگاهی داد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، یحیی آل اسحاق، در مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، با اشاره به اینکه مراسم تودیع و معارفه یکی از سنت های خوب جمهوری اسلامی و برمبنای آموزه های اسلامی است، اظهار داشت: بنیاد مستضعفان یک نهاد ویژه است و با عنایت به شرایط شکل گیری و ماموریت های آن، می توان این نهاد را در جهان و منطقه، کم نظیر و یا حتی بی نظیر دانست.
وی با اشاره به اینکه افتخار ما این است که بعنوان عضو نهاد تحت نظر رهبر معظم انقلاب و هدایت های ایشان فعالیت می نماییم، اشاره کرد: نگاه به این نهاد باید ویژه باشد و به این منظور، مسئولیت ها و دستورالعمل های این نهاد نیز ویژه است؛ به خصوص اینکه در بنیاد مستضعفان، آرمان های ما با محیط کار هماهنگ است.
آل اسحاق با اشاره به اینکه آقای سعیدی کیا از اول انقلاب در سازمان های با تراز ملی حضور داشته، اشاره کرد: وی شخصیت و خصوصیات فردی، ملی و آرمانی خودرا حفظ نموده و می تواند الگو باشد.
عضو هیات امنای بنیاد مستضعفان، سعیدی کیا را مدیری راهبردی، میدانی، متواضع، دلسوز، ارمانی، خدوم دانست و گفت: در حوزه خدمات اجتماعی ۸۰ هزار سند –زمین به فقرا و محرومان با تخفیف ویژه در حد هیچ تحویل داده شده و سنتی بنا گذاشته شده است که هر هفته شخصاً موضوعات مختلف بررسی و حدود ۸ هزار نفر- سوژه در این مدت مورد پیگیری و بررسی واقع شد؛ همین طور بودجه محرومان در این ۵ سال افزایش ۱۰ تا ۱۵ برابری داشت و ۱۸۰۰ کلاس درس به وجود آمد و از طرف دیگر، ۱۲ منطقه نیز مانند قلعه گنج برای محرومیت زدایی مطلق، تجهیز شد.
وی با اشاره به اینکه در شرایط اقتصادی ملتهب و بعضاً منفعل کشور، رشد اقتصادی ۸ درصدی برای بنیاد به وجود آمده است، تاکید کرد: سالانه ۱۲ درصد متوسط رشد فروش داشته ایم؛ ضمن اینکه صادرات از ۲۰۰ میلیون یورو به ۷۶۲ میلیون یورو رسیده و ۲۹۵ پروژه عمرانی شامل کارخانه فولاد، ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی، گلخانه ۱۸۰۰ هکتاری زیتون نیز به اتمام رسیده است.
عضو هیات امنای بنیاد مستضعفان درباره رئیس جدید این بنیاد نیز اظهار داشت: آقای سعیدی کیا، چهره و مدیری در تراز ملی و جمهوری اسلامی ایران است که هم تخصص، حرفه و دانش در سطح اعلا دارد و هم تعهد انقلابی عمل کردن و ساده زیستی دارد.
به گفته آل اسحاق، آغاز به کار رئیس جدید بنیاد مستضعفان، در جبهه های جنگ و در سطح فرماندهی لشکر و بعد وزارت نیرو، سدسازی، ریاست بنیاد تعاون و ریاست کمیته امداد بوده است که البته در کمیته امداد سرمنشا تحول شده است.

منبع: