بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

خودروی پلاگین هیبریدی بنز در راه می باشد

خرداد ۱۸, ۱۳۹۸

زیپو کالا: بنظر می رسد که مرسدس بنز می خواهد بزودی مدل پلاگین هیبریدی جدیدی را معرفی نماید که از قدرت و ظرفیت بالایی برخوردار می باشد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، خیلی از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیش تر محیط زیست، خودرو های تمام پاک و دوستدار محیط زیست شامل وسایل نقلیه برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی را به تولید انبوه برسانند.
از آنجایی که خودرو های تمام برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی در سال های اخیر از استقبال بی نظیری از طرف شهروندان در کشورهای مختلف خصوصاً اروپایی مواجه گشته اند، حالا بنظر می رسد که دایملر، شرکت مادر مرسدس بنز می خواهد خودروی پلاگین هیبریدی جدید و قدرتمندی را معرفی و رونمایی کند که بیشتر از ۸۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت و به مشتریان این امکان را می دهد تا با بهره گیری از موتور و پیشرانه برقی بسیار قدرتمندی که به یک باتری با ظرفیت بسیار بالا مجهز است، از سرعت بیشتری برخوردار شوند و مسافت های طولانی تری را بپیمایند.
طبق گزارش وب سایت اتوبلاگ، این خودروی پلاگین هیبریدی جدید مرسدس بنز AMG GT4 نام دارد که نشان داده است شرکت سازنده آن عزم خودرا برای توسعه و تولید یک خودروی جدید فوق قدرتمند با فناوری پلاگین هیبریدی جزم کرده است و کارشناسان ضمن اشاره به رقابت تنگاتنگی که این محصول با پورشه پانامرا توربو اس ای هیبریدی دارد، برآورد کرده اند که شعاع حرکتی آن در حالت تمام برقی بالغ بر ۵۰ کیلومتر خواهد بود.
خودرو های پلاگین هیبریدی که به اختصار PHEV نامیده می شوند، در مقایسه با مدلهای هیبریدی به باتری های قدرتمندتری مجهز شده اند؛ بدین سبب مسافت قابل پیمایش آنها نیز در حالت تمام برقی بیشتر است.
همانطور که از نام این گونه خودرو ها مشخص است، باتری های به کار رفته در آن قابلیت شارژ شدن با برق شهری در منزل یا ایستگاه های شارژ مخصوص این خودرو ها را دارند. در صورتیکه باتری ظرفیتش رو به اتمام باشد، موتور الکتریکی در کنار پیشرانه های بنزینی کار خواهدنمود.
از محبوب ترین و پرفروش ترین نمونه خودرو های پلاگین هیبریدی می توان به شورولت ولت و بی ام و آی ۳ اشاره نمود که علاوه بر تأمین اصلی انرژی توسط موتور الکتریکی، آلایندگی بسیار کمی را برای محیط زیست ایجاد خواهدنمود.
از بزرگ ترین مزایای خودرو های پلاگین هیبرید می توان به نگران نبودن کاربران برای اتمام شارژ باتری به کار رفته در آن است. از طرفی مسافت قابل پیمایش یک خودروی پلاگین هیبریدی را ظرفیت مخزن سوخت بنزین آن تعیین می کند که البته میزان شارژ باتری به کار رفته در آن نیز به شدت تأثیرگذار است. همین طور از دیگر معایب این خودرو ها می توان به قیمت بالای آن اشاره نمود و بطور کلی، خودرو های پلاگین هیبریدی نسبت به نسخه های هیبریدی گران تر هستند.
با عنایت به محبوبیت و اهمیت بیش از پیش این گونه وسایل نقلیه، خیلی از شرکت های خودروسازی در جهان عزم خودرا برای تولید انبوه خودرو های برقی جزم کرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی کرده اند.
افزایش بیش از پیش خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاک باعث شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
در سال قبل میلادی بالاخره خودرو های الکتریکی و برقی از حالت خودرو های غیرقابل استفاده ای که تنها در نمایشگاه های علم و فناوری از آنها رونمایی می شد، خارج شد و تولید انبوه خودرو های لوکس و قابل استفاده آنها توسط غول های خودروسازی شروع شد. این تولید انبوه که با استقبال بی نظیری از طرف مردم و دولت های بسیاری روبرو شد، می تواند نقطه عطفی برای جهشی بزرگ و گامی بلند به سمت خودرو های پاک و غیر آلاینده به شمار بیاید.

منبع: