بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

با کنار گذاشتن چین آمریکا بزرگترین سرمایه گذار خارجی در روسیه شد

خرداد ۱۷, ۱۳۹۸

به گزارش زیپو کالا آمریکا با پشت سر گذاشتن چین به بزرگ ترین سرمایه گذار خارجی در روسیه تبدیل شد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از راشاتودی، برای اولین بار از سال ۲۰۱۳ و با وجود تحریم های گسترده غرب بر ضد روسیه، آمریکا بزرگ ترین سرمایه گذار خارجی در روسیه تا آخر سال ۲۰۱۸ شناخته شد. سال قبل سرمایه گذاران آمریکایی در ۳۳ پروژه روسی سرمایه گذاری کردند که در مقایسه با سال ۲۰۱۷ حاکی از افزایش ۷۴ درصدی است.
بعد از آمریکا، آلمان با سرمایه گذاری در ۲۴ پروژه دومین سرمایه گذار بزرگ خارجی در روسیه است و سرمایه گذاری آلمانی ها در روسیه در مقایسه با سال قبل ۱۴ درصد افزایش یافته است. روسیه در همایش اقتصادی شهر سنت پترزبورگ که به اجلاس داووس روسیه هم معروف است تلاش می کند تا با عرضه تصویر مثبت از چشم انداز اقتصادی این کشور، سرمایه های خارجی بیشتری جذب نماید.
امسال ۱۷ هزار شرکت کننده در این اجلاس شرکت خواهند کرد و شیء جین پینگ، رئیس جمهور چین و آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل مهم ترین میهمانان آن خواهند بود. چین بر خلاف سال های گذشته اولین رتبه سرمایه گذاری خارجی در روسیه نیست و این کشور الان سومین سرمایه گذار بزرگ خارجی در روسیه است.
روسیه برای تکمیل پروژه های خود تا سال ۲۰۲۴ احتیاج به ۳۸۸ میلیارد دلار سرمایه دارد که تابحال برای ۱۱۵ میلیارد دلار از این پروژه ها تأمین مالی صورت گرفته است.
فوریه امسال روسیه میشل کلوی، سرمایه گذار آمریکایی را به افترا کلاهبرداری بازداشت کرد. جان هونتسمان، سفیر آمریکا در مسکو در واکنش به این بازداشت از حضور در همایش اقتصادی سنت پترزبورگ خودداری کرده است. باید منتظر ماند و دید که با بازداشت این فرد آیا روند سرمایه گذاری آمریکایی ها در روسیه کماکان صعودی خواهد بود و یا خیر.