بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

کاهش رشد اقتصادی سنگاپور

می 17, 2019

زیپو کالا: صندوق بین المللی پول در گزارشی از کاهش رشد اقتصادی سنگاپور اطلاع داد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود از سنگاپور اعلام نمود بعد از چندین سال رشد اقتصادی بالا، رشد اقتصادی سنگاپور در سال ۲۰۱۹ به ۲.۳ درصد کاهش خواهد یافت که بخش بزرگی از این کاهش مربوط به ریسک های خارجی خواهد بود. با عنایت به این کاهش رشد، بهتر است مقامات سنگاپوری از سیاست های محرک برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند.
صندوق بین المللی پول با استقبال از مدل رشد اقتصادی مبتنی بر فناوری سنگاپور از آنها خواسته است توجه بیشتری به مساله زیرساخت ها و روند پیری جمعیت این کشور داشته باشند.
به دنبال کاهش سرمایه گذاری های ثابت و تجاری در سنگاپور، رشد اقتصادی این کشور در مقایسه با رشد ۳.۲ درصدی سال ۲۰۱۸ پایین تر خواهد بود. با این وجود شرایط بازار کار در مقایسه با سال قبل رو به بهبود بوده است و دستمزد واقعی کارکنان افزایش یافته است که این مساله به نوبه خود منجر به افزایش قدرت خرید مردم شده است.
افزایش منازعات تجاری و کاهش تقاضا برای واردات کالاهای ساخت سنگاپور سبب خواهد شد تا رشد اقتصادی سنگاپور آهسته تر شود اما صندوق بین المللی پول سفارش کرده است با اجرای پروژه های صنعتی و حرکت به سمت اقتصاد دیجیتالی این رشد تقویت شود. سنگاپور بعنوان یکی از قطب های مالی و تجاری دنیا صدمه پذیری بالایی در مقابل بحران های جهانی دارد.
پیش تر وزارت بازرگانی سنگاپور اعلام نموده بود رشد اقتصادی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ این کشور به ۱.۹ درصد رسید که پایین تر از سطح ۲.۲ درصدی هدف گذاری شده توسط دولت و ۲.۱ درصدی پیشبینی شده توسط کارشناسان اقتصادی بود. این رشد ضعیف ترین سطح رشد اقتصادی سنگاپور از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ به حساب می آید. رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم در مقایسه با سه ماهه قبل آن هم تنها ۱.۴ درصد بوده است.
با وجود کاهش رشد اقتصادی، امسال هم سنگاپور دارای مازاد بودجه ۰.۵ درصدی خواهد بود و این مساله به مقامات برای غلبه بر چالش های میان مدت اقتصادی کمک زیادی خواهد نمود.