بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

درگاه های پرداخت آنلاین هک شد!

می 13, 2019

زیپو کالا: هکرها و مجرمان سایبری اطلاعات کاربرانی را که از درگاه های پرداخت آنلاین بهره برده اند، از بالغ بر چهار هزار و ۶۰۰ وب سایت به سرقت برده اند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، بد افزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند که در سال های اخیر کاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و سبب لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده اند. طبق آمار، حملات سایبری در سال ۲۰۱۷ میلادی به اوج خود رسیده است.
گزارشی که اخیرا در وب سایت زد دی نت انتشار یافته است نشان داده است که هکرها و مجرمان سایبری موفق شده اند با نفوذ به پسورد خیل عظیمی از کاربران که در وب سایت های مختلف مبادرت به پرداخت های الکترونیکی و آنلاین کرده بودند، بالغ بر چهار هزار و ۶۰۰ سایت مختلف را هک کرده و به اطلاعات موردنظر خود دست یابند.
با اینکه هنوز هدف و انگیزه مجرمان سایبری و هکرها از سرقت اطلاعات شخصی و نفوذ به حریم خصوصی کاربران در شبکه های اجتماعی و وب سایت های مختلف، مشخص و معلوم نشده است، اما بنظر می رسد که آنها در تلاش بودند تا بتوانند با استخراج اطلاعات و داده های موردنیاز خود، به حجم زیادی از اطلاعات جدیدتری دست یابند و بدین ترتیب اشخاص و کاربران موردنظر خودرا بیشتر از پیش تحت تعقیب و بررسی قرار دهند.
بنظر می رسد که هکرها با نفوذ به اطلاعات شخصی کاربران قصد داشته اند که به حجم زیادی از اطلاعات گرانبها و موردنظر خود دسترسی پیدا کنند و درآمدهای زیادی از آنرا با فروش گذاشتن آن در محیط دارک وب برای خود به ارمغان بیاورند.
همانطور که خیلی از تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری و فناوری برآورد کرده بودند، میزان حملات سایبری و نفوذ به اطلاعات شخصی کاربران به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهدنمود و دردسرهای متعددی را برای کاربران به وجود خواهد آورد.
هک و نفوذ به اطلاعات کاربرانی که در وب سایت های مختلف همچون فروشگاه های آنلاین و اینترنتی مبادرت به خرید و پرداخت های الکترونیک کرده اند، بدون شک می تواند تبدیل به تراژدی بزرگی برای مشتریان، شرکت های مربوطه و همین طور بانک ها و تمامی نهادهای مالی و اعتباری شود چونکه لو رفتن اطلاعات شخصی، هویتی و مالی کاربران در محیط اینترنت به هکرها و مجرمان سایبری این امکان را می دهد تا مبالغ هنگفتی را از حساب های بانکی و کارت های اعتباری آنها به سرقت ببرند و برای اهداف خود از آنها سواستفاده کنند.

منبع: