بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

وزارت خارجه کره جنوبی خبر داد؛ سفر نمایندگان کره جنوبی به آمریکا در مورد معافیت از تحریم ایران

آوریل 23, 2019

به گزارش زیپو کالا گروهی از مقامات کره جنوبی این هفته راهی واشنگتن می شوند تا در مورد تصمیم جدید واشنگتن جهت تمدید نکردن معافیت های تحریم های ضد ایرانی برای کره جنوبی و ۷ واردکننده دیگر نفت ایران، مذاکره کنند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر به نقل از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، گروهی از مقامات کره جنوبی این هفته راهی واشنگتن می شوند تا در مورد تصمیم جدید واشنگتن جهت تمدید نکردن معافیت های تحریم های ضد ایرانی برای کره جنوبی و ۷ واردکننده دیگر نفت ایران، مذاکره کنند. این نمایندگان که رهبری آنها به عهده یون کانگ هیون، معاون امور اقتصادی وزیر خارجه کره جنوبی می باشد، با همتایان آمریکایی خود دیدار خواهند کرد تا مواضع واشنگتن در مورد خاتمه دادن به معافیت های واردکنندگان نفت ایران را با جزئیات مورد گفتگو قرار دهند. یکی از مقامات وزارت خارجه کره، بدون عرضه توضیحات بیشتر اظهار داشت: هدف ما در این سفر هم فکری و مشورت است. این چیزی است که ما تلاش خواهیم کرد انجام دهیم. ایالات متحده معافیت های ۱۸۰ روزه ای را برای کره جنوبی و ۷ کشور دیگر صادر کرده بود تا بدون مواجهه با تحریم های آمریکا، از ایران نفت وارد کنند.
مقامات کاخ سفید دوشنبه شب اعلام نمودند که دیگر این معافیت ها را تمدید نخواهند کرد. بدین سان ممنوعیت واردات نفت از ایران از سوم ماه می اجرا می گردد. این تصمیم آمریکا نگرانی هایی را در میان پالایشگاه ها و صنایع پتروشیمی کره جنوبی بوجود آورده است. این صنایع به واردات نفت از ایران، بخصوص نوعی نفت خام فوق سبک که به آن میعانات گازی می گویند، وابستگی سنگینی دارند. دولت کره جنوبی بلافاصله بعد از اعلام تصمیم جدید واشنگتن، در اطلاعیه ای اظهار داشت که تا آخر ضرب الاجل ماه می، به تلاش های خود برای تمدید معافیت کنونی ادامه خواهد داد.