بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی: هدایت نقدینگی های کوچک به سمت تولید به رونق اقتصاد کمک می نماید

اسفند ۲۷, ۱۳۹۷

زیپو کالا: عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هدایت نقدینگی های کوچک به سمت تولید به شرط شفافیت دولت و بخش خصوصی سبب تقویت اشتغال و رونق اقتصاد می شود.
به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، عصر دوشنبه در مراسمی با حضور ایرج موفق مشاور و مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صمت، داوود محمدی و سیده حمیده زرآبادی، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیران دستگاه های اجرایی، تعدادی از صنعتگران و تولیدکنندگان ضمن تقدیر از خدمات ۵ ساله علی پرزحمت رئیس سابق، سعید نبیل بعنوان رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ارائه شد. سیده حمیده زرآبادی در این مراسم گفت: امروز شرایط کشور به گونه ای است که همه باید تلاش نماییم تا فشار بیشتری به تولیدکننده وارد نشود.
وی بیان کرد: باید تولید کننده فقط دغدغه تولید و اشتغال را داشته باشد و اگر درگیر پیچ و خم اداری شده و وقتش را در ادارات بگذارند و یا دغدغه دریافت وام و مجوز را داشته باشد بی انگیزه می شود. زر اّبادی تصریح کرد: قزوین در خیلی از بخش ها بعنوان پایلوت کشوری شناخته شده و باید با کمک مسئولان در بخش صنعت و تسهیلات و رفع موانع تولید هم شاخص و پایلوت شویم. نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نباید اجازه دهیم بوروکراسی سبب فرار سرمایه گزار شود و با استفاده از اختیارات استانی در گره گشایی از چرخ تولید جدی باشیم. وی استفاده از ظرفیت اصناف را مهم دانست و گفت: یکی از اشکالات این است که از ظرفیت اصناف استفاده نکرده ایم در حالیکه توان بالایی برای کمک به دولت دارند. زرآبادی اظهار داشت: بخش خصوصی باید در کنار بخش دولتی و صنعت باشد تا شاهد اتفاقات خوبی در اتان باشیم و اگر این ارتباط تقویت شود به نتایج بهتری می رسیم.
وی گفت: شاید گفته شود در سال آینده شرایط سخت تری در پیش داریم اما اگر عزم جدی داشته باشیم و برای حل مشکلات دست به دست هم دهیم می توانیم از مشکلات به سلامت عبور نماییم. هدایت نقدینگی های کوچک به سمت تولید زرآبادی در ادامه اضافه کرد: باید بتوانیم با برنامه ریزی مدون نقدینگی های کوچک مردم را به سمت تولید و کارآفرینی هدایت نماییم و اطمینان دهیم بهترین راه برای تقویت اشتغال و تولید همین مسیر است البته تحقق آن در گروه داشتن شفافیت از طرف دولت و بخش خصوصی است. وی درباب تغییر مدیریت ها اظهار داشت: همیشه تغییر مدیریت ها ناشی از ناتوانی و یا ضعف مدیر قبلی نیست بلکه باید دنبال پویایی و تزریق اندیشه ها و برنامه های جدید باشیم تا به پویایی برسیم. نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی با تشکر از رئیس سابق صمت استان قزوین اظهار داشت: امیدواریم رئیس جدید که از جنس صنعت هستند گام های مستحکم تری برای حل مشکلات تولید بردارند و دغدغه تولیدکننده را برطرف کنند تا شاهد رونق اقتصاد استان باشیم.
وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت بانوان و جوانان شایسته در صنعت، تشکل های بخش خصوصی و ایده های جدی می تواند به رونق بخش صنعت در استان سرعت بخشد. در این مراسم سعید نبیل بعنوان رئیس جدید سازمان صنعت استان قزوین ارائه شد.