بازار, تجارت, توسعه, تولید, ساخت, شرکت, صنعت, کالا

با زمین گیر شدن بوئینگ ۷۳۷ در ایرلاین های جهان صورت گرفت؛ ضرر ۲۶ و شش دهم میلیارد دلاری بوئینگ، ۶۰۰ میلیارد دلار سفارش در خطر

اسفند ۲۴, ۱۳۹۷

زیپو کالا: با سقوط مرگبار هواپیمای ۷۳۷ مکس۸ در اتیوپی و زمین گیر کردن آن در سراسر جهان، با سقوط ارزش سهام بوئینگ، این شرکت ۲۶.۶ میلیارد دلار ضرر کرد و ۶۰۰ میلیارد دلار سفارش هم در معرض خطر قرار گرفت.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر به نقل از رویترز، با سقوط مرگبار هواپیمای ۷۳۷ مکس ۸ در اتیوپی و زمین گیر کردن آن در سراسر جهان، با سقوط ارزش سهام بوئینگ، این شرکت ۲۶.۶ میلیارد دلار ضرر کرد و ۶۰۰ میلیارد دلار سفارش هم در معرض خطر قرار گرفت.
بوئینگ تصریح کرد که تحقیقات در مورد این سانحه هنوز در مراحل ابتدایی آن است و هنوز هیچ پایه و اساسی وجود ندارد که طبق آن دستورالعمل جدیدی به اپراتورها صادر کرد.
ناظر هوانوردی آمریکا که اعلام نموده بود این هواپیماها را زمین گیر نخواهد کرد با اشاره به داده های ماهواره ای جدید اعلام نمود که با سایر کشورهای جهان همراه خواهد شد و پروازهای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ را لغو خواهد نمود.
سهام بوئینگ تا کنون ۱۱ درصد نسبت به روز جمعه سقوط کرده است و ارزش آن از ۴۲۲.۵۴ دلار در روز جمعه به ۳۷۶.۴۸ دلار در روز پنج شنبه رسیده است.
همچنین بعد از این که برخی از مشتریان بزرگ ۷۳۷ مکس ۸، بوئینگ را تهدید کردند که در مورد خرید خود تجدیدنظر خواهند کرد، سفارشات این هواپیما که ارزش آنها بیشتر از ۶۰۰ میلیارد دلار است، در معرض خطر قرار گرفته است.
در زیر آن چه ایرلاین ها و ناظران هوانوردی جهان در مورد این اعلام نموده اند را می خوانید:
شرکت هواپیمایی آئرومکزیکو: این هواپیمایی مکزیک اعلام نمود که پرواز ۶ هواپیمای ۷۳۷ مکس ۸ خویش را تعلیق کرده و پروازهای آنها را با بقیه ناوگان خود پوشش خواهد داد.
آمریکن ایرلاینز: این شرکت اعلام نمود به هواپیما اطمینان کامل دارد. اتحادیه مکانیک های پرواز تی دابلیویو، از مدیرعامل آمریکن ایرلاینز خواسته اند پروازهای ۷۳۷ مکس ۸ را لغو کند.
ناظر ایمنی هواپیماهای مسافربری استرالیا: این ناظر پرواز همه هواپیماهای ۷۳۷ مکس ۸ را به و از استرالیا ممنوع کرد.
ناظر هوانوردی برمودا: این جزیره انگلیسی اعلام نمود ورود ۷۳۷ مکس ۸ به فضای هوایی آن ممنوع می باشد.
ناظر مسافرت هوایی برزیل / شرکت هوانوردی گل: برزیل اعلام نمود این هواپیما را زمین گیر نخواهد کرد. شرکت هوانوردی گل که دارای ۷ فروند ۷۳۷ مکس ۸ می باشد اعلام نمود پرواز آنها را لغو کرده است.
وزارت حمل ونقل کانادا / ایرکانادا / وست جت: وزیر حمل ونقل کانادا اعلام نمود برنامه ای برای زمین گیر کردن این هواپیما ندارد اما در صورتیکه اطلاعات نشان دهد ایرادی در آن وجود دارد، فوراً پروازهای ۷۳۷ مکس ۸ لغو خواهد شد.
ایرکانادا که ۲۴ هواپیمای ۷۳۷ مکس ۸ دارد اعلام نمود ۴ پرواز این هفته آنها را لغو کرده است چونکه مجوز ورود آنها به هوای انگلستان لغو شده است.
کیمن ایرویز ۷: این هواپیمایی هر دو هواپیمای ۷۳۷ مکس ۸ خویش را زمین گیر کرده است.
ناظر هوانوردی چین: این ناظر ۹۶ هواپیمای ۷۳۷ مکس ۸ شامل هواپیماهای ایر چاینا، هواپیمایی شرق چین، هواپیمایی جنوب چین و هاینان ایرلاینز را زمین گیر کرده است.
کام ایر: این هواپیمایی آفریقای جنوبی ۷۳۷ مکس ۸ را از برنامه پروازهای خود حذف نمود.
آژانس ایمنی هوانوردی اروپا: آژانس ایمنی پرواز اتحادیه اروپا، تمام پروازهای ۷۳۷ مکس ۸ و۷۳۷ مکس ۹ را در کل این بلوک ممنوع کرد.
هواپیمایی های کویت، اتیوپی، فیجی، هنگ کنگ، هند، قزاقستان، کویت، ماکائو، مغولستان، نروژ، نیوزلند، اس ۷ ایرلاین روسیه، سنگاپور، کره جنوبی، ایستر جت، سوئیس، تایلند، تی یوآی آلمان، ترکیه، امارات، انگلستان، ازبکستان، ویتنام، همگی پروازهای این هواپیما را لغو کردند.