یک مقام مسئول اعلام کرد: اولویت ایران برای بازسازی سوریه

به گزارش زیپو کالا سرپرست هیات تجاری سوریه اظهار داشت: شرکت های خصوصی و تعاونی ایران، در بازسازی این کشور بعنوان کشور هم پیمان، سهم اصلی را در اختیار خواهند داشت.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، محمود ناصرالفتوح در نشست مشترک هیأت تجاری سوریه با فعالان اقتصادی بخش تعاون ایران، با تاکید بر اینکه باید روابط اقتصادی و تجاری ایران و سوریه به سطح ممتاز برسد، گفت: هم اکنون روابط سیاسی دو کشور، در سطوح ممتاز قرار دارد و بنیانگذار این روابط ممتاز، حافظ اسد بوده است.
سرپرست هیأت تجاری سوریه در ایران اعلام نمود: مسئولان عالی رتبه دو کشور در نشست های مشترک بر کاهش تأثیر تحریم ها بر روابط تجاری و تسهیل شرایط تجاری تاکید کردند و در این زمینه به راهکارهای عملی رسیدند.
ناصرالفتوح، با اشاره به اینکه خروجی سفر به ایران و دیدار با فعالان اقتصادی این کشور، باید به راهکارهای عملی منتج شود، اضافه کرد: ایران در ایام سخت در کنار سوریه بود؛ همین طور ایران در بازسازی سوریه نیز، سهم اصلی را بر عهده خواهد داشت.
وی تاکید کرد: امروز سوریه برای بازسازی خود، اولویت را به مشارکت کشورهای هم پیمان مانند ایران که در جنگ با تکفیر در پشتیبانی از سوریه برآمدند، می دهد و با همین رویکرد، از شرکت های خصوصی و تعاونی ایران برای ورود به پروژه های توسعه ای دعوت می نماییم.
سرپرست هیأت تجاری سوریه اشاره کرد: در زمینه مبادلات تجاری و افزایش روابط تجاری، ۱۸ توافقنامه برای توسعه حجم مبادلات تجاری بین دو کشور به امضا رسیده است.