تجارت

اتحاد همگانی برای جریمه پرمصرف ها

بهمن ۲۰, ۱۳۹۷

زیپو کالا: مصرف بی رویه انرژی الکتریکی هزینه های کمرشکنی را بر کشور تحمیل می کند بنا بر این عزم دولتی ها برای جریمه مشترکان پرمصرف جزم شده است تا از این طریق علاوه بر کاهش هزینه ها در طولانی مدت بتوان مصرف برق را مدیریت کرد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، چندین سال است که سوژه اهمیت اقتصاد برق از طرف وزارت نیرو مطرح شده اما در دولت دوازدهم و با سیاستهای مدیریت مصرف وزیر نیرو این مساله به صورت کارشناسی تر مورد بررسی قرار گرفته است تا جایی که طرح جریمه مشترکان پرمصرف برق در هیأت دولت مطرح و الان در صف انتظار برای تصویب قرار دارد و بر طبق گفته های رضا اردکانیان وزیر نیرو نهایتاً تا آخر سال شاهد اجرایی شدن این طرح خواهیم بود.
نکته مهم در این میان توجه ویژه دولتی ها بر جریمه مشترکان پرمصرف است تا جایی که اخیرا باز علی لاریجانی رئیس مجلس تاکید کرده است که الگوی مصرف باید مورد توجه وزارت نیرو قرار گرفته و کسانی که الگوی مصرف را رعایت می کنند مورد حمایت قرار بگیرند و مشترکان پرمصرف مشمول پرداخت رقم واقعی تولید برق شوند.
وی با اشاره به اینکه مدیریت هزینه های سربار در بخش های مختلف زمینه و بستر را برای توسعه فعالیت های اشتغالزا در کشور گسترده تر می کند، اظهار نمود: به منظور جبران کمبودهای کشور برنامه ریزی شده در صورتیکه با مدیریت مصرف صحیح نیازی به این حجم سرمایه گذاری نبود گسیل این منابع مالی می توانست در حوزه اشتغال اثربخشی بالا داشته باشد.
بگفته وی راهبری امور به گونه ای که هزینه های سربار حذف و مصرف بهینه در کشور حاکم شود می تواند بسترساز خدمات بهتر به مردم باشد.
این صحبت ها در شرایطی است که سیاست وزارت نیرو باز بر همین مبنا حاکم شده و بنظر می رسد که این دفعه برنامه های وزارت نیرو در حوزه اقتصاد و مدیریت برق جدی تر از گذشته عملیاتی شود.