تجارت

رئیس هیات مدیره توانیر عنوان کرد؛ رتبه جهانی چهاردهم ایران در صنعت برق، پوشش ۱۰۰درصدی برق در کشور

بهمن ۱۹, ۱۳۹۷

زیپو کالا: رئیس هیات مدیره شرکت مادر تخصصی توانیر اظهار داشت: رتبه جهانی کشور ایران در صنعت برق به جایگاه چهاردهم ارتقا یافته و الان شاهد پوشش ۱۰۰درصدی برق در کشور هستیم.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، محمد حسین متولی زاده پس از ظهر پنجشنبه در جریان مراسم افتتاح پست ۲۳۰کیلوولت خنداب که توسط رئیس مجلس شورای اسلامی انجام گرفت، تصریح کرد: کشور ایران در صنعت برق از رتبه ۳۸ در ابتدای انقلاب به چهاردهم دنیا رسیده است.
رئیس هیات مدیره شرکت مادر تخصصی توانیر اضافه کرد: این مهم به علت تلاش متخصصین چه در دولت و چه در بخش خصوصی محقق شده است و الان از نظر خود کفایی در این حوزه وضعیتی بسیار مطلوب داریم به نحوی که ۹۵ درصد تجهیزات همین پست لجور که امروز به افتتاح رسید، در داخل کشور تامین شده است.
متولی زاده افزود: مصرف برق در کشور در بخش کشاورزی و صنعت ۵۰ درصد است در حالیکه این میزان در استان مرکزی ۸۵درصد می باشد و این نشان دهنده آن است که در استان مرکزی در زمینه تولید و راه اندازی واحدهای صنعتی و فعالیت های کشاورزی تلاش بسیار قابل ملاحظه ای انجام شده است.
رئیس هیات مدیره شرکت مادر تخصصی توانیر تصریح کرد: امروز در حالیکه ۱.۵ میلیارد نفر در کره زمین از برق بی بهره هستند، ۱۰۰درصد کشورمان از نعمت برق برخوردار می باشند و حجم ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور به ۸۰ هزار مگاوات رسیده است.
وی بیان داشت: اقتصاد برق امسال نسبت به ۴۰ سال قبل ۷۵ درصد ارزان تر شده و در بودجه سال ۹۸ هم رقم خوبی برای صنعت برق پیش بینی شده است.
رئیس هیات مدیره شرکت مادر تخصصی توانیر افزود: بیشتر از ۸۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات تولیدکنندگان برق در کشور پرداخت شده که ۷۰ میلیارد تومان آن سهم نیروگاه ها است.