تجارت

حمایت ۱۶۳ نماینده از خروج کشور از خام فروشی نفت و گاز و تشکر از زنگنه

بهمن ۱۶, ۱۳۹۷

زیپو کالا: ۱۶۳ نماینده مجلس با امضای اطلاعیه ای از بیژن نامدار زنگنه به علت خروج کشور از خام فروشی نفت و گاز از وی تشکر کردند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، احمد امیرآبادی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی بیانه مذکور را به این شرح قرائت کرد:
در آستانه ورود به چهل سالگی ورود به انقلاب اسلامی و با بزرگداشت دهه مبارک فجر و با اذعان به اینکه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و اذناب منطقه ای آن ضد منافع کشور عزیزمان ایران از هیچ دسیسه و دشمنی پرهیز نکردند به نحوی که در یک فرآیند تدریجی در تدارک ضربه زدن به آن بوده و می باشند و روز به روز بر دامنه آن می افزایند تا با فشار اقتصادی بر مردم ایران و القا یاس و ناامیدی در جامعه حلقه های فشار بر ملت و نظام اسلامی را بیشتر و تنگ تر کنند. یکی از این عرصه ها صنعت نفت و گاز ایران می باشد که بعنوان پیشران توسعه اقتصادی ایران هدف استکبار جهانی است که در سال های اخیر به صورت مستقیم هدف تحریم ها و انواع تضییعات و کارشکنی ها بوده و می باشد. بدین سبب ظرفیت های توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور را محدود و مسدود کرده است.
توسعه گازرسانی به اقصی نقاط شهری و روستایی کشور که در سال های اخیر روند رو به رشد و قابل تحسینی داشته است به نحوی که قالب مردم ایران از نعمت گاز برخوردار بوده و علاوه بر آن با تأمین و جایگزینی سوخت مایع واحدهای بزرگ صنعتی بخصوص نیروگاه ها علاوه بر بهبود شاخص های زیست محیطی از راه صادرات فرآورده های نفتی بخصوص صادرات نفت گاز و نفت کوره شاهد خروج تدریجی کشور از خام فروشی می باشیم.
بدین وسیله ما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با رعایت انصاف و با نگاهی واقع بینانه از مقدورات داخلی و محدودیت های بیرونی در صنعت نفت از تلاش وزیر محترم نفت آقای مهندس زنگنه تقدیر و تشکر کرده و امیدواریم با اهتمام و تشریک مساعی مجلس و با تلاش روز افزون از راه رفع موانع و مرتفع ساختن نقصها و هم با استقامت و برون رفت از شرایط تحمیلی و تحریمی آمریکا و کشورهای همسو با آن شاهد شکوفایی بیشتر صنعت نفت و گاز کشور باشیم.