تجارت

معاون راه آهن خبر داد آغاز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از۱۶ بهمن، افزایش قیمت نداریم

بهمن ۱۴, ۱۳۹۷

زیپو کالا: معاون مسافری شرکت راه آهن از آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری نوروزی از ۱۶ بهمن بدون افزایش قیمت آگاهی داد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، میرحسن موسوی در نشست خبری تشریح پیش فروش بلیت سفرهای ریلی نوروزی اظهار داشت: پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از ۱۶ بهمن ماه آغاز می شود، ولی کاربران می توانند از امروز، یکشنبه با بازگشت به سایت راه آهن، ساعت و روز دقیق حرکت قطارها و رتبه بندی آنها شامل قطارهای دو تا پنج ستاره را ملاحظه کنند.
وی اضافه کرد: امسال برای نخستین بار قطارهای مسافری رتبه بندی شده اند و درجه هر قطار بر روی بلیت درج خواهد شد. ستاره ودرجه هر قطار در قیمت بلیت تأثیر دارد اما در نوروز ۹۸ افزایش قیمت نسبت به نوروز ۹۷ نخواهیم داشت.
معاون مسافری شرکت راه آهن افزود: امسال کلیه نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی ایستگاه های راه آهن برای مسافران بهسازی شده اند، همین طور زیرگذرهای ویژه تردد مسافران از سکوها به خطوط برای سوار و پیاده شدن قطار و استفاده از سرویس های بهداشتی یا نمازخانه ها به پله برقی مجهز شده اند.
موسوی افزود: امسال مسیرهایی که طی سال جاری افتتاح شده اند شامل کرمانشاه- مشهد، رشت- مشهد و ارومیه- مشهد در روزهای نوروز زیر بار ترافیک مسافر خواهد رفت و مردم می توانند از کلیه شهرها بلیت کانکشنی به مقصد مشهد خریداری کنند به این صورت که امکان خرید بلیت قطار تبریز به مشهد با دو ساعت توقف در ایستگاه تهران و تغییر قطار وجود دارد.
به گفته معاون شرکت راه آهن، برای ایام عید ۶۷ واگن مسافری بازسازی و نوسازی شده به ناوگان ریلی مسافری افزوده خواهد شد. ۶ واگن ریل باس باز به مجموع ناوگان قطار حومه ای اضافه خواهد شد. بطور کلی برای ایام پیک نوروز امسال ۵ هزار و ۱۷۰ رام قطار در کل مسیرها تردد می کنند.
وی با اشاره به اینکه امسال افزایش قیمت بلیت نخواهیم داشت، اظهار داشت: قطارهای چهار تخته در درجه های سه، چهار و پنج ستاره، قطارهای شش تخته در درجه های دو و سه ستاره و قطارهای اتوبوسی در درجه های دو، سه و چهار ستاره تقسیم بندی شده اند. همین طور قطارهای اختصاصی پنج ستاره هم خواهیم داشت.
معاون مسافری شرکت راه آهن درباره نمایش بسته گردشگری بر روی بلیت اظهار داشت: برخی شرکت های ریلی مسافری امکان فروش بلیت به صورت بسته گردشگری شامل بلیت قطار، تغذیه مسافران، هتل و اقامت و همین طور ترانسفر مسافران را باز دارند که شرکت راه آهن بطور تخصصی بر روی بخش قیمت بلیت آنها بطور خاص نظارت دارد.