تجارت

معاون حجتی اعلام کرد؛ ایران پرورش دهنده دوم شترمرغ دنیا، نمایش تسهیلات به پرورش دهندگان

بهمن ۱, ۱۳۹۷

زیپو کالا: معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه سالانه سه هزار تن گوشت شترمرغ در کشور تولید می شود، اظهار داشت: کسانی که مایل به پرورش شترمرغ باشند می توانند از تسهیلات اشتغال روستایی استفاده کنند.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، مرتضی رضایی در جریان بازدید از مزارع پرورش شترمرغ با اشاره به اینکه سال قبل ۶ تا ۷ هزار شترمرغ مولد در کشور تولید شده است، گفت: از این میزان ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار قطعه شترمرغ پرواری در کشور پرورش داده شد. ضمن اینکه برآورد میگردد سالانه سه هزار تن گوشت قرمز از این میزان شترمرغ تولید شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه گوشت شترمرغ نسبت به گوشت گوسفندی قابلیت هضم بیشتری دارد، اظهار داشت: این گوشت یکی از لذیذترین گوشت های موجود است که چربی خیلی کمی دارد و رنگ قرمز آن به سبب درصد آهن بالایی است که دارد.
رضایی اضافه کرد: با عنایت به اینکه در کشور با کمبود گوشت قرمز مواجه هستیم، می توان با توسعه پرورش شترمرغ این کمبود را جبران کرد ضمن اینکه قیمت گوشت شترمرغ مناسب تر باز هست.
وی با اشاره به اینکه جز در استان های شمالی به سبب مسائل بهداشتی، پرورش شترمرغ در تمامی مناطق کشور آزاد است، اضافه کرد: کسانی که تمایل به پرورش شترمرغ داشته باشند و تقاضای این کار را بدهند می توانند از وام اشتغال روستایی استفاده کنند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مزیت های پرورش شترمرغ اضافه کرد: بزرگترین مزیت پرورش شترمرغ این است که این پرنده تولید گوشت قرمز می کند و در شرایط کنونی تولید گوشت قرمز بسیار اقتصادی می باشد.
رضایی افزود: علاوه بر این هر گوسفند در سال نهایتا دو بره تولید می کند اما هر مولد شترمرغ حدود ۴۵ جوجه تولید می کند.
به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی، ایران پس از آفریقای جنوبی که مهد پرورش شترمرغ است دومین پرورش دهنده بزرگ شترمرغ در جهان است.