تجارت

سیاه ترین کارنامه به این فلز پرارزش رسید!

دی ۳۰, ۱۳۹۷

به گزارش زیپو کالا نقره بدترین سال خود در سه سال قبل را پشت سر گذاشت و سرمایه گذاران هم هیچ نشانی از بازگرداندن این فلز پرارزش به اوج در سال ۲۰۱۹ نشان نمی دهند.

به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، هر اونس نقره برای تحویل در مارس در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۱۳.۷ سنت یا ۰.۹ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۵.۳۹ دلار بسته شد و برای کل هفته ۱.۶ درصد کاهش ثبت نمود که بزرگترین کاهش هفتگی از نوامبر بود.

تحلیلگران می گویند نقره از دو سو صدمه دیده است. از یک طرف سرمایه گذاران به جایگاه این فلز بعنوان یک کالای صنعتی و یک دارایی مطمئن اعتنایی نمی کنند. از جانب دیگر خوش بینی به پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین، به بازارهای سهام رونق بخشیده و تقاضا برای دارایی های مطمئن شامل نقره را محدود کرده است. همزمان، نگرانی نسبت به چشم انداز اقتصادی، به دورنمای تقاضا برای فلزات صنعتی شامل نقره لطمه زده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دانیل گالی، استراتژیست کالا در شرکت “تی دی سکیوریتیز” در این باره اظهار نمود: نقره یک فلز صنعتی است که قیمت آن تحت تاثیر نگرانی ها پیرامون کندی رشد اقتصاد جهانی تحت فشار منفی قرار گرفته است.

با این حال شرکت فلزات پرارزش “کی ام اس” به چشم انداز نقره خوش بین است و هرچند انتظار دارد این فلز عملکرد ضعیف تری در مقایسه با طلا در سال ۲۰۱۹ داشته باشد اما پیش بینی نمود قیمت هر اونس نقره امسال تا رکورد ۱۷.۵۰ دلار صعود خواهد نمود و میانگین قیمت هر اونس این فلز ۱۶.۶۲۵ دلار در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

مترجم: زهرا وثوقی
دبیر خبر: مریم طاووسی